Апаратне та програмне забезпечення

Освітня програма: Еконофізика

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Апаратне та програмне забезпечення
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати поняття про інформацію, її властивості; особливості кодування та обробки; загальні відомості про комп’ютерно-технічне забезпечення; архітектура ПК: технічне та програмне забезпечення; апаратне забезпечення ПК: пристрої оброблення та зберігання інформації; пристрої введення, введення та передачі інформації; критерії вибору та вимоги до конфігурації ПК; основні поняття, склад та структура програмного забезпечення ПК; особливості підготовки текстових документів у середовищі Microsoft Word. Microsoft Excel. Студент повинен вміти збирати, обробляти, впорядковувати інформацію у відповідності до професійних задач із застосуванням сучасних інформаційні технології, баз даних та інших електронних ресурсів; застосовувати сучасні інформаційні та комунікативні технології у відповідності до потреб ефективного забезпечення професійної діяльності; забезпечувати документальний та інформаційний супровід наукових проектів; презентувати професійні проекти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для вивчення дисципліни необхідно володіти запасом знань інформатики та математики в обсязі середньої школи. Знання та вміння, що отримані при вивченні дисципліни “Апаратне та програмне забезпечення” будуть корисними при вивчені таких дисциплін як програмування, комп’ютерне моделювання, чисельні методи, математична статистика тощо. Попередні вимоги: студент повинен знати: базові знання на рівні програми загальноосвітньої школи з Інформатики. студент повинен вміти: користуватися ПК на рівні програми загальноосвітньої школи з Інформатики.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана сформувати певний світогляд в інформаційній сфері а також освоєння інформаційної культури, тобто уміння цілеспрямовано працювати з інформацією, професійно використовувати комп'ютерні інформаційні технології, відповідні технічні і програмні засоби. Майбутній спеціаліст повинен володіти не тільки професійними знаннями, але й сучасними інформаційними технологіями для обробки все зростаючих потоків інформації, тому студент повинен здобути практичні навички роботи на персональному комп'ютері в найбільш розповсюджених програмних середовищах, до яких відносяться сучасні операційні системи, оболонки, сервісні та прикладні програмні засоби.
Рекомендована та необхідна література
1. Тарасенко Р.О., Гаріна С.М., Робоча Т.П. Інформаційні технології. – К.: Алефа, 2009. – 312 с. 2. Інформатика: Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник для студентів вищих навчальних закладів/ За ред. О.З.Пушкаря.-К.: Видавничий центр “Академія”, 2002. – 704 с 3. Войтюшенко Н.М. Інформатика і комп’ютерна техніка. Навч. посіб. з баз. підготовки для студентів екон. і техн. спеціал. Ден. і заоч. форм навчання. – К: Центр навчальної літератури, 2006. – 568с. іл. 4. Цаповська Ж.Я. Робота з Microsoft PowerPoint 2000/2003/2007: навчальний посiбник: / Ж.Я. Цаповська. - Львiв : Видавничий центр ЛНУ iм. I.Франка, 2009. - 315 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні роботи, самостійна індивідуальна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: навчальний семестр має 8 лабораторних робіт. Обов’язковим для допуску до іспиту є: виконання лабораторних робіт з кількістю балів не менше 36. Підсумкове оцінювання - у формі іспиту, форма іспиту– письмово-усна. . Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська