Слов'янська* література і культура країни, мова якої вивчається як друга (чеська)

Освітня програма: Славістика Центрально-Східної Європи і Балкан: теор. та пр. студ.:хорват та українська мови і літ.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Слов'янська* література і культура країни, мова якої вивчається як друга (чеська)
Код дисципліни
ННД.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН4. Оцінювати й критично аналізувати соціально, особистісно та професійно значущі славістичні проблеми і пропонувати шляхи їх вирішення у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування. ПРН11. Здійснювати науковий аналіз слов’янського мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням класичних і новітніх методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні відомості з історії Чехії, традиційної чеської культури, літератури, володіти основними фактологічними знаннями гуманітарного характеру. Уміти читати та реферувати фахові джерела чеською мовою, збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ традиційної культури, її артефактів,планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби. Володіти навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення до аналізованих явищ; використання іншомовних фахових інформативних джерел; роботи з культурологічними текстами; продукування складних усних і письмових повідомлень чеською мовою; взаємодії і співробітництва у навчанні у ситуаціях пошукового характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Сформувати у здобувачів вищої освіти систему знань про загальнолюдські цінності й національні пріоритети, закономірності культурного процесу, культуру Чехії як специфічний та унікальний феномен людства; розглядати історію та культуру в розвитку, єдності та суперечності різноманітних процесів і тенденцій, розкрити сутність і особливості чеської культури як складової європейського культурного простору, визначити внесок національних досягненьЧехії у світову загальнолюдську скарбницю.
Рекомендована та необхідна література
Історія західних та південних словян / За ред. В.І.Ярового. – К., 2001. Яровий В. Новітня історія центральноєвропейських та балканських країн ХХ століття. – К.: Генеза, 2005. – 814 с. Čapka F. DějinyzemíKorunyČeské v datech. – Praha, 1998. Kotalík J. a kol. Obrazy z dějinčeskéarchitektury. – Praha, 2003. Kuklík J., Hasil J. Výbor z textů k dějinámčeskéhomyšlení. – Praha, 2000. Kultura českého národa – tradice a současnost / O.Antonenko, H.Hasilová, J.Hasil, N.Lobur, O.Palamarčuk. – Lvov, 2010. – 448 s. Langer J. Lidové stavby v české republice. – Praha: NPÚ.- 2019. Moravec J. Pohledydočeskýchdějin. – Praha: Futura. – 2008. – 254 s. Nový O. Česká architektonická avantgarda. – Praha:Prostor. – 2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні та семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальні консультації. Форми навчання: усна відповідь, доповідь з презентацією, індивідуальна робота, підсумкова контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
- поточний контроль(тестування, усне та письмове опитування); - підготовка студентами презентації - підсумковий контроль: екзамен. Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані здобувачем вищої освіти упродовж семестру, та бали, отримані на іспиті, максимальний розподіл здійснюється за таким алгоритмом: 60 балів (60%) – семестровий контроль і 40 балів (40%) – іспит).
Мова викладання
Чеська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра слов'янської філології
Навчально-науковий інститут філології