Технології обробки й аналізу діагностичних даних
Освітня програма: Електроніка та інформаційні технології в медицині
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Технології обробки й аналізу діагностичних даних
Код дисципліни
ВБ.1.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Основні цілі вивчення дисципліни: ознайомлення з сучасним станом і тенденціями розвитку обробки цифрових зображень ; вивчення основ фотометрії, колориметрії та зорових сигналів; вивчення методів стиснення інформації цифрових зображень; практичне освоєння особливостей та основ роботи програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: основні закони, рівняння і співвідношення геометричної та хвильової оптики, методи та підходи статистичного аналізу, теорію ймовірності, основи атомної та ядерної фізики.
Зміст навчальної дисципліни
Головним завданнями курсу “Технології обробки й аналізу діагностичних даних” є засвоєння понять, методів і алгоритмів, необхідних для ефективної розрахункової обробки цифрових зображень, засвоєння практичних навичок роботи з зображеннями яз за допомогою готових програмних продуктів, так і програмуванням відповідних алгоритмів.
Предмет навчальної дисципліни курсу “Технології обробки й аналізу діагностичних даних” включає в себе базові поняття зображень у цифровій формі, основні методи обробки сигналів та їх застосування для випадку зображень, а саме точкові перетворення простору, методи фільтрації на основі використання просторових гармонік, згортки, рангових методів, сегментацію, виділення та обробку ознак, в т.ч. текстурних та контурних, базові принципи побудови файлів для збереження зображень, в тому числі з використанням алгоритмів стиснення, основні методи синтезу двовимірних і тривимірних зображень.
Рекомендована та необхідна література
1. Лигун А.О. Комп’ютерна графіка (обробка та стиск зображень):навч.посіб./ А.О.Лигун, О.О.Шумейко.-Д.:Біла К.О., 2010.- 114 с.
2. Кобилін О.А., Творошенко І.С. Методи цифрової обробки зображень: навч. посібник. – Харків: ХНУРЕ, 2021. – 124 с.
3. Gonzalez R. C., Woods R. E. Digital Image Processing: Prentice Hall, 2002. – 813 p.
4. Воробель Р. А. Цифрова обробка зображень на основі теорії контрастності : дис. д-ра техн. наук : 05.13.06 / НАН України. – Л., 1999. – 369 с.
5. Творошенко І. С. Конспект лекцій з дисципліни «Цифрова обробка зображень» Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2017. – 75 с.
6. В. С. Лазебний, П. В. Попович. Цифрова обробка зображень / НТУУ «КПІ» Київ : НТУУ «КПІ», 2016. – 73 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекцій в обсязі 28 годин та виконання практичних завдань в обсязі 14 годин.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має два змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово-усна. Екзаменаційний білет складається з 2 питань (по 10 балів) та завдання на складання програми, яке оцінюється до 20 балів.
Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за залік не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юлія
Петрівна
Веремій
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем