Термодинаміка та статистична фізика

Освітня програма: Оптотехніка

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Термодинаміка та статистична фізика
Код дисципліни
ОК 22.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
- Знати, розуміти та вміти застосовувати на базовому рівні основні положення загальної та теоретичної фізики, зокрема, класичної, релятивістської та квантової механіки, молекулярної фізики та термодинаміки, електромагнетизму, хвильової та квантової оптики, фізики атома та атомного ядра для встановлення, аналізу, тлумачення, пояснення й класифікації суті та механізмів різноманітних фізичних явищ і процесів для розв’язування складних спеціалізованих задач та практичних проблем з фізики - Знати основні актуальні проблеми сучасної фізики - Оцінювати вплив новітніх відкриттів на розвиток сучасної фізики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні закони механіки, електрики, оптики, основи математичного аналізу, звичайні диференціальні рівняння, основи математичної фізики. Вміти застосовувати попередні знання з курсів математичного аналізу, математичної фізики, основ векторного та тензорного аналізу та диференціальних рівнянь для розв’язку алгебраїчних та диференціальних рівнянь. Вільно володіти навичками обчислення похідних, інтегралів, дій над операції з векторами. Володіти навичками розв'язку диференціальних рівнянь.
Зміст навчальної дисципліни
Нормативна дисципліна «Термодинаміка та статистична фізика» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр фізики” та базовою для вивчення всіх фізичних дисциплін. Програма курсу орієнтована на студентів, які вже знайомі з математичним аналізом, основами векторного та тензорного аналізу, загальним курсом механіки, електрики, оптики та квантової механіки. Результати навчання полягають в знанні фундаментальних законів термодинаміки та статистичної фізики. Також, як результат, студенти мають бути здатні розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми з термодинаміки та статистичної фізики у професійній діяльності або у процесі подальшого навчання, що передбачає застосування певних теорій і методів фізики і характеризується складністю та невизначеністю умов.
Рекомендована та необхідна література
Основна :(Базова) Федорченко А. М. Теоретична фiзика. Т. 2. Квантова механiка, термодинамiка i статистична фiзика / А. М. Федорченко. ‒ К. : Вища шк., 1993. Булавін Л.А., Гаврюшенко Д.А., Сисоєв В.М. Молекулярна фізика: Підручник. – К.: Знання, 2006, - 567с. – (Класична та сучасна фізика). Дацюк В. В. Термодинаміка і статистична фізика. / В. В. Дацюк, М. Ф. Ледней, І. П. Пінкевич : збір. задач для студ. фіз. ф-ту. ‒ К. : Видавничо-поліграфічний центр ``Київський унiверситет'', 2012. K.V. Klitzing, G. Dorda, M. Pepper New Method for High-Accuracy Determination of the Fine-Structure Constant Based on Quantized Hall Resistance Phys. Rev. Lett. 45, 494 (1980) doi:10.1103/PhysRevLett.45.494
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції, консультації, практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: опитування в процесі практичних занять, контрольні роботи після основних розділів курсу, захист написаних рефератів, іспит (6 семестр). Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок (40%) та іспиту (60%).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра теоретичної фізики
Фізичний факультет
Кафедра теоретичної фізики
Фізичний факультет