Латинська мова

Освітня програма: Болгарська мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Латинська мова
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН1. ПРН5. ПРН7. ПРН16. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основних граматичних категорій української мови і загальних мовознавчих понять, володіння навичками лексико-граматичного аналізу речення.
Зміст навчальної дисципліни
ознайомлення студентів з основами нормативної граматики латинської мови, формування уявлень про вплив латинської мови на розвиток сучасних європейських мов і інтернаціональної наукової термінології, напрацювання вмінь читати, перекладати та аналізувати латинські тексти. Курс «Латинська мова» є частиною комплексної обов’язкової дисципліни «Профетичні мови» і складається з двох змістових частин. Перша містить кoроткий вступ і відомості про латинську фонетику, граматичні категорії базових частин мови, правила відмінювання іменників і прикметників І-ІІ відміни; особливостi відмінювання правильних дієслів і дієслова esse у часах системи інфекта; передбачає вироблення вмінь читання і перекладу, навичок роботи зі словником. Друга присвячена граматиці іменників ІІІ-V відмін, прикметників ІІІ відміни, відомостям про числівники, ступені порівняння прикметників, систему часів перфекта; спрямована на набуття навичок перекладу текстів, аналізу синтаксису відмінків.
Рекомендована та необхідна література
Яковенко Н.М., Миронова В.М. Латинська мова. – К.: Знання, 2005. – 541 с. Литвинов В.Д., Скорина Л.П. Латинська мова. – К., 1990. – 247 с. Оленич Р.М. Латинська мова. – Львів, 1993. – 323 с. Лучканин С.М. Латинські сентенції з історико-літературним коментарем і відповідниками з давньогрецької та новоєвропейських мов. – К.: КНУ, 1999.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усна відповідь, доповнення, участь у дискусії, контрольна робота з відкритими відповідями, творче завдання (есе), підсумкова контрольна робота у формі тестів, залік
Мова викладання
Українська