Дослідження та аналіз кристалічної будови

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Дослідження та аналіз кристалічної будови
Код дисципліни
ВБ.5.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. Р05. Володіти методами комп’ютерного моделювання структури, параметрів і динаміки хімічних систем. Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними. Р14. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Даний курс базується на використані знань, отриманих при вивченні курсів дифракційних методів аналізу (теорія рентгенівської дифракції, розсіювання рентгенівського випромінювання, обернена гратка, правила відбору, основи методів монокристальної та порошкової дифракції), кристалохімії (структура та симетрія кристалів, точкові та просторові елементи симетрії), квантової хімії (типи хімічного зв’язку), фізики (дифракція хвиль), математики (елементи аналітичної геометрії та векторної алгебри).
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Дослідження та аналіз кристалічної будови» побудований таким чином, щоб дати уявлення студентам про методи вирішення невідомої кристалічної структури на основі даних монокристальної та порошкової дифракції, особливості локалізації різних атомів, ефекти розупорядкування та двійникування. Також курс спрямований на здобуття студентами практичних навичок з аналізу кристалічної будови, встановлення основних структурних особливостей нових речовин, аналіз упаковки та слабких взаємодій у кристалічних структурах, підготовку структурних даних для представлення у наукових публікаціях.
Рекомендована та необхідна література
1. Казіміров В.П., Русанов Е.Б. Рентгенографія кристалічних матеріалів: навч. посібник. - К.: ВПЦ “Київський університет”.– 2016. – 287 с. 2. Seeck O.H., Murphy B.M. X-ray diffraction. Modern Experimental Techniques. – Pan Stanford Publishing. – 2014. – 468 p. 3. Guinebretière R. X-ray Diffraction by Polycrystalline Materials. – ISTE. – 2007. – 384 p. 4. Waseda Y., Matsubara E., Shinoda K. X-Ray Diffraction Crystallography. X-Ray Diffraction Crystallography. – Springer. – 2011. – 322 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Сергійович Роїк
Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет