Магнетохімія

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Магнетохімія
Код дисципліни
ВБ.5.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв'язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. Р5. Володіти методами комп'ютерного моделювання структури, параметрів і динаміки хімічних систем. Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв'язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними. Р13. Аналізувати наукові проблеми та пропонувати їх вирішення на абстрактному рівні шляхом декомпозиції їх на складові, які можна дослідити окремо. Р14. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіти базовими знаннями загальної хімії. 2. Знати програмний матеріал базових курсів загальної фізики, неорганічної, фізичної та квантової хімії на рівні бакалаврату. 3. Мати уявлення про магнітні явища, знати теорію будови атомів та молекул, механізми утворення хімічного зв’язку, теорію кристалічного поля. 4. Уміти одержувати інформацію про структурні особливості координаційних і інших сполук на підставі аналізу даних фізичних методів дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Магнетохімія» студентам даються уявлення про магнітні властивості речовин та їх взаємозв’язок з електронною та геометричною будовою йонів металів; методи вимірювання магнітних характеристик та обробки експериментальних вимірювань, основні типи магнітної поведінки, взаємозв’язок магнітних властивостей з структурними та спектральними характеристиками речовин, природу обмінної взаємодії, використання магнетохімічного підходу для розв’язання хімічних задач, основні типи магнітних матеріалів і наноматеріалів та їх практичне застосування.
Рекомендована та необхідна література
1. В.О. Павленко, І.О. Фрицький. Вступ до магнетохімії. – Київ: ВПЦ «Київський університет», 2012. 2. O. Kahn. Molecular Magnetism. – New York: VCH, 1994.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції
Методи та критерії оцінювання
Усна відповідь - 6/2, Виконання домашньої самостійної роботи 6/18, Модульна контрольна робота 1 - 1/4, Модульна контрольна робота 2 - 1/4 Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом: 100 балів /60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ігор Олегович Фрицький
Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет