Дослідження комплексоутворення сучасними методами

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Дослідження комплексоутворення сучасними методами
Код дисципліни
ВБ.1.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Застосовувати отримані знання і розуміння для вирішення нових якісних та кількісних задач хімії. Вміти ясно і однозначно донести результати власного дослідження до фахової аудиторії та/або нефахівців. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними. Планувати, організовувати та здійснювати експериментальні дослідження з хімії з використанням сучасного обладнання, грамотно обробляти їх результати та робити обґрунтовані висновки. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи неорганічної, органічної та фізичної хімії, хімічних та інструментальних методів кількісного аналізу, методів молекулярної спектроскопії та електрохімічних методів аналізу Вміти проводити хімічний експеримент за протоколом, здійснювати вимірювання та спектрофотометрі, фотоелектроколориметрі, рН-метричне титрування; титрування з іон-селективним електродом; вміти побудовати діаграми рівноваг у розчині. Володіти навиками математичної обробки інформації з використанням комп’ютерної техніки та програм Excel, Origin; методами статистичної обробки експериментальних результатів.
Зміст навчальної дисципліни
В результаті вивчення дисципліни студенти отримують теоретичні знання та практичні навички, необхідні для експериментального визначення складу та констант стійкості комплексних сполук.
Рекомендована та необхідна література
1. Скопенко В.В., Савранський Л.І. Координаційна хімія, Київ: Київ.ун-т, 1992 2.Запорожець О.А. Лабораторні роботи до спецпрактикуму “Дослідження комплексоутворення у розчині та комп’ютерна обробка результатів” Київ: ВПЦ “Тираж”. 2005, 47 с. 3.Голуб О.А. Українська номенклатура в неорганічній хімії. Київ: Київ.ун-т, 1992 4.Stability constants of metal-ion complexes/ Part A/ Inorganic ligands/Complited by E.Hogfeld.-JUPAC Chemical Data Series, N21. Ox-N.Y.-T.-S.-P.-F, Pergamon Press, 1982 5. Stability constants of metal-ion complexes/ Part B/ Oorganic ligands/Complited by D.D.Perrin.-JUPAC Chemical Data Series, N21. Ox-N.Y.-T.-S.-P.-F, Pergamon Press,
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає оцінку лабораторних робіт, модульні контрольні роботи, презентацію отриманих результатів. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет