Статистичні та комбінаторні методи в хімії

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Статистичні та комбінаторні методи в хімії
Код дисципліни
ОК.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р3. Застосовувати отримані знання і розуміння для вирішення нових якісних та кількісних задач хімії. Р8. Вміти ясно і однозначно донести результати власного дослідження до фахової аудиторії та/або нефахівців. Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними. Р10. Планувати, організовувати та здійснювати експериментальні дослідження з хімії з використанням сучасного обладнання, грамотно обробляти їх результати та робити обґрунтовані висновки. Р14. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати загальну хімію на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія». 2. Знати математику на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія». 3. Знати основи статистичного аналізу на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія». 4. Знати органічну хімію на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія».
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Статистичні та комбінаторні методи в хімії» магістри вивчають різноманітність критеріїв (параметричних і непараметричних), які дозволяють інтерпретувати, описувати, співставляти і порівнювати експериментальні дані.
Рекомендована та необхідна література
1. Іщенко О.В., Михальчук В.М., Біла Н.І., Гайдай С.В., Білий О.В. Статистичні методи в хімії.–Донецьк: ДонНУ. – 2012. – 505 с. 2. Бобик О. І., Берегова Г. І., Копитко Б. І. Теорія ймовірностей і математична статистика. — К. : ВД «Професіонал», 2007. — 560с. 3. Анісімов В. В., Черняк О. І Математична статистика. — К. : Леся, 1995. — 104с. 4. Іщенко О.В., Яцимирський В.К., Гайдай С.В. Статистичні методи. – К.: LAT&K. – 2009. – 319 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи.
Методи та критерії оцінювання
Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом: 100 балів /60 балів: 1. Контрольна робота №1: 35/21 балів. 2. Контрольна робота №2: 35/21 балів. 3. Усні опитування : 10/6 балів. 4. Оцінювання самостійної роботи: 20/12 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет
Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет