Люмінесцентні явища в хімії

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Люмінесцентні явища в хімії
Код дисципліни
ВКП.6.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р01. Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Р05. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Р13. Аналізувати та оцінювати дані, синтезувати нові ідеї, що стосуються хімії та її прикладних застосувань. Р21. Здійснювати моніторинг та аналіз наукових джерел інформації та фахової літератури. Р22. Обговорювати проблеми хімії та її прикладних застосувань з колегами та цільовою аудиторією державною та іноземною мовами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Даний курс базується на знаннях з таких навчальних предметів, як „Неорганічна хімія”, „Координаційна хімія”, „Квантова хімія”, окремих розділів фізики і математики. У свою чергу, вона є базовою для вивчення таких спеціальних дисциплін як „Координаційна хімія перехідних металів”, а також необхідна для виконання кваліфікаційних робіт на звання бакалавра та магістра.
Зміст навчальної дисципліни
Програма курсу «Люмінесцентні явища в хімії» складається з декількох розділів. Вступний розділ присвячений матеріалу щодо класифікації видів люмінесценції залежно від способу збудження, основних механізмів що пояснюють люмінеснентні явища, наводяться принципи методу люмінесцентної спектроскопії. У подальших розділах студенти знайомляться з основними характеристиками люмінесцентних речовин, з підходами до інтерпретації результатів спектральних досліджень, і навчаються робити висновки про будову речовин на основі спектральних даних. Наводиться також інформація щодо сучасних напрямків наукових досліджень в області синтезу люмінесцентних речовин, придатних до створення матеріалів для новітних технологій, та огляд найрозповсюджених галузей їх застосуванння.
Рекомендована та необхідна література
1. Люмінесценція координаційних сполук лантаноїдів / Амірханов В.М. // ВПЦ «Київський університет», 2017. 110 с 2. Bünzli J-C. G. Lanthanide Luminescence: From a Mystery to Rationalization, Understanding and Applications // Handbook on the Physics and Chemistry of Rare Earths. -2016. 3. Bünzli J-C. G., S. V. Eliseeva Photophysics of Lanthanoid Coordination Compounds // 2013. - Elsevier Ltd. 4. S. Faulkner, S. J. A. Pope and P. B-P. Benjamin // Applied Spectroscopy Reviews. – 2005. – V. 40. – P. 1–31.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції (із застосуванням комп’ютерних презентацій), самостійна робота, консультації
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів. Форми оцінювання знань студентів: семестрове оцінювання - письмові тематичні контрольні роботи, підсумкове оцінювання – письмова залікова робота.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ АМІРХАНОВ
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет