Вибрані розділи органічної хімії

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Вибрані розділи органічної хімії
Код дисципліни
ВКБ.5.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Р07. Застосовувати основні принципи квантової механіки для опису будови атома, молекул та хімічного зв’язку. Р15. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, обробки експериментальних даних. Р16. Виконувати комп’ютерні обчислення, що мають відношення до хімічних проблем, використовуючи стандартне та спеціальне програмне забезпечення, навички аналізу та відображення результатів. Р19. Використовувати свої знання, розуміння, компетенції та базові інженерно-технологічні навички на практиці для вирішення задач та проблем відомої природи. Р21. Здійснювати моніторинг та аналіз наукових джерел інформації та фахової літератури. Р24. Використовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології при спілкуванні, а також для збору, аналізу, обробки, інтерпретації даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіти базовими навиками роботи з комп’ютером. 2. Знати основні поняття органічної хімії. 3. Вміти зобразити формули органічних сполук. 4. Володіти елементарними навичками написання органічних реакцій. 5. Володіти базовими знаннями загальної хімії. 6. Володіти навичками операцій в хімічній лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
Частина «Комп’ютери в наукових дослідженнях» призначена для практичного засвоєння студентами найбільш важливих і найбільш вживаних комп’ютерних програм обробки наукової інформації: як текстової, графічної або цифрової, так і змішаної. Серед програм, що вивчаються: “Word”, “Exel”, “Power Point”, “ChemWin”, “ChemDraw”, “ISIS Base”, “ADVASP”, “HyperChem”, “Mopac” тощо. Практикуються 3D моделювання органічних молекул і квантово-хімічні розрахунки хімічної реакції та конформаційних перетворень. Частина «Органічні реакції в розчинах» призначена для поглибленого вивчення теорії органічних реакцій у аспектах, що стосуються міжмолекулярних взаємодій органічних сполук у розчинах, змін електронної будови органічних молекул у залежності від фізико-хімічних властивостей молекул оточення, а також від інших умов: ультразвукового та мікрохвильового поля тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Пивоваренко В. Г. Механізми органічних реакцій у розчинах. К., ВПЦ Київський університет, 2019, 304 с. 2. Clark T. A Handbook of Computational Chemistry. Wiley-Interscience, New York 1985. 3. HyperChem for Windows/ New-York, Pergamon Press, 1992, 297 p. 4. Колендо О.Ю. Комп’ютерне моделювання органічних сполук і полімерів. Київ, ВПЦ «Київський університет», 2017, 80 с. 5. K.C.Nicolaou, T.Montagnon «Molecules that Changed the World», Weinheim: Wiley-VCH Verlag GmbH & Co, 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції та практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання і контрольні роботи. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет
Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет