Органічні реагенти в аналітичні хімії

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Органічні реагенти в аналітичні хімії
Код дисципліни
ВКБ.1.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Р15. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, обробки експериментальних даних. Р18. Демонструвати знання та розуміння основних фактів, концепцій, принципів та теорій з хімії. Р21. Здійснювати моніторинг та аналіз наукових джерел інформації та фахової літератури.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи основи неорганічної, органічної та фізичної хімії, хімічних та інструментальних методів кількісного аналізу 2. Вміти проводити хімічний розрахунки.
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Органічні реагенти в аналітичній хімії» присвячений ознайомленню студентів з теоретичними основами та практичним застосуванням реагентів органічної природи в хімічних та фізико-хімічних методах аналізу. В курсі основна увага присвячена властивостями органічного аналітичного реагенту, а також взаємодії реагентів такого типу з аналітами неорганічної природи з метою отримання аналітичних форм при визначенні мікрокомпонентів неорганічної та органічної природи в присутності складних. Особлива увага приділена питанням теорії дії органічних аналітичних реагентів, створенню умов вибіркового визначення одного аналіту в присутності іншого, застосуванню реагентів органічної природи в титрометрії та методах молекулярної спектроскопії, а також питанню правильного вибору органічного реагенту для досягнення поставленої мети аналізу.
Рекомендована та необхідна література
1. K. Lu Cheng, K. Ueno, T. Imamura Handbook of Organic Analytical Reagents – CRC, 2019, P.615.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 - бальною шкалою. Модульний контроль включає 2 змістовні модулі та комплексний підсумковий модуль (залік).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ліонель Степанівна Зінько
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет