Вступ до сучасної аналітичної хімії
Освітня програма: Хімія (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Хімічний факультет
Назва дисципліни
Вступ до сучасної аналітичної хімії
Код дисципліни
ВКБ.1.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати структуру аналітичної хімії та перспективи її розвитку; класичні та сучасні методи аналізу, способи визначення концентрації аналіту в пробах, що аналізуються. Розуміти загальні підходи до вибору та оцінювання методу при аналізі реальних об’єктів.
Вміти обробляти експериментальні результати методами математичної статистики, оцінювати похибки аналізу, описувати рівноваги різної складності в гомогенних та гетерогенних системах і застосовувати їх для розв’язання реальних проблем. Мати навички роботи з науковою літературою та іншими джерелами інформації по темі курсу, розв’язувати задачі в рамках курсу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основ неорганічної, аналітичної, фізичної та органічної хімії, Інструентальних методів аналізу в межах бакалавратури.
Зміст навчальної дисципліни
«Вступ до сучасної аналітичної хімії»– наука про класичні і сучасні підходи до визначення хімічного складу речовини, її хімічної будови, основні етапи аналізу та об’єкти, що аналізуються, а також гомогенні і гетерогенні рівноваги в розчинах на етапах пробопідготовки і визначення. Окремо увага приділена питанню хімічної метрології та способам статистичної оброби результатів експериментальних даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Термінологія аналітичного вимірювання. Вступ до VIM 3: за ред. В. Барвікта Е. Прічард: переклад першого видання настанови Eurachem2011 р. –К.: ТОВ "Юрка Любченка", 2015. – 82 с.
2. Analytical Chemistry 1st Ed. by Robert Kellner (Editor), Matthias Otto (Editor), H. Michael Widmer (Editor), Wiley-VCH; 1st edition (March 9, 1998), 942 p.
3. Fundamentals of analytical chemistry / Ninth edition. Douglas A. Skoog, Donald M. West, F. James Holler, Stanley R. Crouch, Belmont, CA : Brooks/Cole, Cengage Learning, 2014.
4. Analytical chemistry. -- Seventh edition / Gary D. Christian, Purnendu K. (Sandy) Dasgupta, Kevin A. Schug, John Wiley & Sons, 2014.
5. Є. М. Дорохова, Г.В. Прохорова, Задачі та запитання з аналітичної хімії, Навчальний посібник, пер. В.В. Сухана, О.М. Трохименко, Київ, Київський університет, 2001.
6. Klaus Doerffel, Statistics in analytical chemistry.Deutscher Verlag für Grundstoffindustrie, 1990.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Семестровий контроль включає контрольні роботи, домашні роботи, активність на практичних заняттях. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Микола
Володимирович
Іщенко
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет
Хімічний факультет
Оксана
Юріївна
Тананайко
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет
Хімічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет