Інформаційні технології в хімії

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Інформаційні технології в хімії
Код дисципліни
ОК.09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р16. Виконувати комп’ютерні обчислення, що мають відношення до хімічних проблем, використовуючи стандартне та спеціальне програмне забезпечення, навички аналізу та відображення результатів. Р17. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. Р24. Використовувати сучасні інформаційно- комунікаційні технології при спілкуванні, а також для збору, аналізу, обробки, інтерпретації даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Курс «Інформаційні технології в хімії» базується на знаннях шкільного курсу інформатики і математики (рівняння і системи рівнянь, дії зі степенями і коренями, середні величини, натуральні та десяткові логарифми, пропорційність, функції та їх графіки). Матеріал дисципліни допомагає вивченню неорганічної, аналітичної, органічної, фізичної, колоїдної хімії, а також ряду дисциплін за профілем майбутньої спеціальності.
Зміст навчальної дисципліни
Предмет навчальної дисципліни «Інформаційні технології в хімії» побудований таким чином, щоб дати студентам уявлення про можливості використання інформаційних технологій при вивченні, проведенні хімічних досліджень та обґрунтуванню результатів дослідів. Програма курсу складається з двох розділів. Перший розділ присвячений розгляду загальних понять інформатики. Після короткого історичного екскурсу обговорюється сучасний стан інформаційних технологій, її проблеми й значення для розвитку хімічного виробництва. У другому розділі студентам одержують відомості про основні можливості застосування хімічних технологій для пояснення, передбачення та планування хімічного експерименту. Вмінню створювати математичні моделі різних хімічних процесів.
Рекомендована та необхідна література
1. Косинська В.І., Швець О.Ф. Сучасні інформаційні технології. К.: Знання. – 2011. 320 с. 2. Глинський Я. М. Інформатика. Практикум з інформаційних технологій: Навч. посіб.: Підручники і посібники, 2014. – 304 с. 3. Брановицька С.В., Медведів Р.Б., Фіалков Ю.Я. Обчислювальна математика в хімії та хімічній технології. К: Вища школа. – 1986. 216 с. 4. Неділько С.А. Математичні методи в хімії. К.: Либідь, 2005. 5. Неділько С.А. Інформаційні технології в хімії. К.: Київський університет, 2015. 6. Чалий О.В., Дяков В.А., Хаїмзон І.І. Основи інформатики. К., Вища школа. 1993. 114 с. 7. Johnson, K. J. Numerical Methods in Chemistry. New York, 1982. 503 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції (із застосуванням комп’ютерних презентацій), практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи (письмові)+бліц-опитування на лекціях (письмові)+ домашні контрольні роботи (у вигляді кейсових завдань) + залікова робота =100 балів
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

СЕРГІЙ АНДРІЙОВИЧ НЕДІЛЬКО
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет