Історія зарубіжних політичних учень. 1 Частина

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Історія зарубіжних політичних учень. 1 Частина
Код дисципліни
ОК 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 1. Розуміти предметну область, етичні та правові засади професійної діяльності. ПРН 7. Розуміти історію, закономірності та етапи розвитку предметної сфери політології, знати її цінності та досягнення. ПРН 8. Вміти використовувати базовий категорійно-понятійний та аналітично- дослідницький апарат сучасної політичної науки. ПРН 10. Вміти описувати, пояснювати й оцінювати політичні процеси та явища у різних історичних, соціальних, культурних та ідеологічних контекстах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають володіти знаннями з основ держави та права, що давали б уявлення про становлення та розвиток суспільства та його інститутів. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ суспільно-політичних процесів, застосовувати базові поняття в критичному осмисленні подій, що мають місце в сучасному світовому політичному процесі. Володіти елементарними навичками наукового дослідження щодо пошуку, критичного відбору та систематизації інформації як прикладного так і теоретичного характеру.
Зміст навчальної дисципліни
1 сем: Теоретико-методологічні засади історії зарубіжних політичних учень. Політичні ідеї в Стародавньому Сході. Політичні вчення античної доби. Соціально-політичні вчення раннього християнства та доби Середньовіччя. Політичні вчення доби Відродження та Реформації. Політичні вчення країн західної Європи в період революцій XVII ст. 2 сем: Політичні вчення доби Просвітництва. Політичні ідеї Доби Великої Французької революції. Політичні вчення представників критично-утопічного і «революційного» соціалізму ХІХ ст. Марксизм – новий напрямок політичної думки ХІХ ст. Суспільно-політична думка Західної Європи в другій половині ХІХ – початку ХХ століття. Західна політологія в ХХ ст.
Рекомендована та необхідна література
1. Андрусяк Т. Історія політичних і правових вчень. - Л. : Видав, центр ЛНУ ім. І. Франка, 2001. 2. Кирилюк Ф.М. Історія політології. Підручник для вищих навчальних закладів. – К.: Знання України, 2002. – 535 с. 3. Кирилюк Ф.М. Практикум з історії зарубіжних політичних вчень: навчально-методичний комплекс: І ч., ІІ ч. – К.: Знання України, 2015. – 399 (1) с., 410 (2) с. 4. Слющинський Б. В. Історія суспільно-політичної думки : курс лекцій : навч. посіб. / Б.В. Слющинський. - К. : Вцд-во Європ. ун-ту. 2005. 5. Класики політичної думки (від Платона до Макса Вебера). - К.: Тандем, 2002.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота, письмова контрольна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінці підлягають виконання домашніх самостійних завдань; робіт виконаних студентами під час практичних занять, усні доповіді. Студент може отримати максимально 20 балів за усні відповіді, 5 балів за доповнення та вдалі запитання на практичних заняттях, 5 балів за конспект першоджерел; 5 балів за виконання практичних завдань. 10 балів за контрольну роботу в кожному зі змістовних модулів. Додатково можна отримати 10 балів за виконання спеціальних завдань (реконструкції, відродження і т.п.).
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Федір Михайлович Кирилюк
Кафедра політології
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра політології
Філософський факультет