Крос-культурні дослідження сучасних економік

Освітня програма: ОНП Культурологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Крос-культурні дослідження сучасних економік
Код дисципліни
ОК 10.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Розуміти специфіку та особливості реалізації культурних ідей, образів, та смислів, критично оцінювати можливості їхньої інтерпретації для розв’язання суспільно-значимих проблем. 3. Аналізувати культурні права та свободи людини, форми та механізми їх ідентифікації, інкультурації, культурної адаптації з врахуванням регіональної специфіки. 5. Організовувати комунікації з органами влади, науково-дослідними установами, інформаційно-аналітичними службами, ЗМІ з питань культури. 8. Приймати ефективні рішення щодо розв’язання складних задач і практичних проблем культурного розвитку суспільства. 9. Управляти діяльністю закладів культури та структурними підрозділами підприємств і установ. 10. Мати навички вироблення та ухвалення рішень з управління закладами культури чи відповідними структурними підрозділами у непередбачуваних робочих та/або навчальних контекстах. 12. Збирати, аналізувати емпіричні факти та здійснювати їх інтерпретацію відповідно до сучасних теоретичних уявлень культурології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень; основні культурологічні поняття та категорії; основи економічної теорії. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії і класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів; виявляти сучасні тенденції співіснування різних культур в умовах глобалізації та міжкультурного діалогу, прогнозувати перспективи їх розвитку з урахуванням особливостей перебігу культурних процесів в умовах глобалізації; 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових культурологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Частина курсу 1. «Методологія крос-культурних досліджень» Предмет та завдання крос-культурних досліджень. Основні напрями крос-культурних досліджень. Соціокультурні засади економічної діяльності. Соціокультурна динаміка господарського життя. Типології економічних культур та ділової поведінки. Частина курсу 2. «Ціннісний вимір сучасних економік: крос-культурний аналіз» Цінності сучасної української культури та особливості ділової поведінки в Україні. Цінності сучасних економічних культур та моделі крос-культурної поведінки в бізнесі. Цінності економічних культур та особливості ділової поведінки в країнах Європи, США, Канади. Цінності економічних культур та особливості ділової поведінки в країнах Південно-Східної Азії. Цінності економічної культури та особливості ділової поведінки в арабо-мусульманських країнах, Індії та країнах Латинської Америки. Крос-культурний аналіз економічних культур.
Рекомендована та необхідна література
Роузфілд Ст. Порівнюємо економічні системи. Культура, багатство та влада в ХХІ ст. К.: Вид-во К.І.С. 2005. Фергюсон Н. Цивілізація. Як Захід став успішним К.: Наш Формат, 2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 21 / 35 балів 2. Самостійна робота (конспект текстів): 5 / 10 балів 3. Самостійна робота (дослідження цінностей): 12 / 20 балів 4. Самостійна робота (написання тексту рекомендацій): 10 / 15 балів 5. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі - 12 / 20 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку: підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Ігорівна Маслікова
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет