ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО

Освітня програма: Правнича діяльність ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО
Код дисципліни
ВКС 2.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати яким чином здійснюється регулювання інформаційних відносин за законодавством України та Європейського Союзу, особливості застосування практики Верховного Суду і Європейського Суду з прав людини у цих відносинах; поняття інформаційного права, особливості його предмета, методів правового регулювання, джерела, засоби державного регулювання інформаційної діяльності, світові моделі електронного урядування, особливості правових режимів окремих видів інформації, а також сучасні підходи до вирішення інформаційних спорів та забезпечення інформаційної безпеки; принципи обробки і захисту персональних даних, надання електронних довірчих послуг, а також здійснення електронної комерції в Україні. Вміти аналізувати норми інформаційного законодавства України та Європейського Союзу, застосовувати практику Верховного Суду і Європейського Суду з прав людини у різних практичних ситуаціях.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні аспекти становлення та розвитку провідних інститутів інформаційного права України, особливості правових режимів конкретних видів інформації, вимоги, що пред’являються законодавством України до інформаційної діяльності, наукові джерела в галузі інформаційного права, законодавчі засади регулювання інформаційних відносин, а також практику вирішення основних категорій інформаційних спорів. 2. Вміти оцінювати, визначати юридичне значення та завдання основних інститутів інформаційного права України, надавати характеристику окремим видам інформаційної діяльності і правовим режимам інформації, формулювати істотні умови найбільш поширених інформаційно-правових угод, здійснювати характеристику основних способів обігу інформації, а також способів захисту інформаційних прав особи.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 Загальні засади становлення та розвитку інформаційного права в системі права України. Тема 1. Інформаційне право України в умовах розвитку інформаційного суспільства та його джерела. Змістовий модуль 2 Правовий режим окремих видів інформації; особливості реалізації права на доступ до інформації за законодавством України. Тема 2. Правовий режим публічної інформації та його забезпечення за законодавством України. Тема 3. Правовий режим масової інформації та діяльності в медіа-сфері. Тема 4. Категорії об’єктів інформаційного права за режимом обмеженого доступу. Змістовий модуль 3 Інформаційно-правове забезпечення розвитку електронного урядування та електронної комерції в Україні. Тема 5. Інформаційно-правове забезпечення розвитку електронного урядування в Україні. Тема 6. Інформаційно-правові засади організації та здійснення електронної комерції в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Брижко В.М., Фурашев В.М. Інформаційне право та інформаційне законодавство: підручник. – Київ: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»: Вид-во «Політехніка». – 2019. – 290 с.; 2. Заярний О.А. Оновлення предмета галузі інформаційного права України в рішеннях Верховного Суду: окремі методологічні і прикладні аспекти. 2020. P. 1. P. 193–208. ; 3. Заярний О.А. Правове забезпечення розвитку інформаційної сфери України: адміністративно-деліктний аспект : монографія. Херсон : Видав. дім «Гельветика», 2017. 700 с. ; 4. Заярний О. А. Розвиток основних інститутів галузі інформаційного права у працях вчених-правників Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 1991 року по 2021 рік. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. (юридичні науки) № 3(118)/2021 С. 32 – 37.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 10 год. Семінари – 4 год. Самостійна робота - 76 год.
Методи та критерії оцінювання
При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання самостійних завдань. Викладач виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів.У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час (час консультацій викладача), шляхом усного опитування, вирішення юридичного казусу. За результатами відпрацювання пропущеного заняття з поважних причин викладачем нараховуються бали. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олег Анатолійович Заярний
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти