Психологія праці
Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр
Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти
Назва дисципліни
Психологія праці
Код дисципліни
ВКС 6.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: предмет, завдання та методологію курсу навчальної дисципліни «Психологія праці”, її місце в системі навчальних дисциплін; психологічну структура професійної діяльності та компоненти інваріантної структури діяльності; основні типи і види професійної діяльності; принципи, методи дослідження і діагностики функціональних станів в праці; психологічні аспекти прикладних проблем психології праці та їх особливості. Вміти: застосовувати теоретичні знання до розв'язання практичних проблем виробництва, профосвiти, соціально-професійного самовизначення молоді; обирати методики вивчення психічних процесів, станів і властивостей особистості, що проявляються в трудовій діяльності; методики проведення профорієнтаційної і професіографичної роботи; комунікувати та формувати у майбутніх суб’єктів праці психологічну готовність і здатність працювати; здійснювати адаптацію та модифікацію існуючих наукових підходів і методів до конкретних ситуацій в галузі психології праці.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: психологічну характеристику праці як одного з основних видів діяльності людини; розумiтися в мотивах, що спонукають до трудової дiяльностi; сучасний стан психологічних досліджень в галузі психології праці. Вміти: застосовувати теоретичні знання до розв'язання практичних проблем виробництва, профосвiти, соціально - професійного самовизначення молоді; здiйснювати практичне професiографування з метою рацiоналiзацiї праці, профвідбору, профорiєнтацiї та профнавчання; проводити емпiричнi дослідження з метою вивчення мiграцiї робочих кадрів, динаміки працездатності, виробничого травматизму; здiйснювати розробки - рекомендації по удосконаленню i підвищенню ефективності роботи працiвникiв як iндивiдуальної, так i спiльної дiяльностi. Володіти елементарними навичками аналізу наукової літератури з необхідних розділів психології, навичками критичного мислення, постановки та вирішення практичних задач.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. "Вступ у психологію праці. Основні проблеми психології праці".
Модуль 2. "Прикладні проблеми психології праці."
Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 10 год. Семінари – 4год. Самостійна робота - 76 год.
Рекомендована та необхідна література
1. Баклицький І. О. Психологія праці: Підручник. К.:Знання, 2008. 655 с. 2. Балка В.В. Психологія праці особистості: Навчально-методичний посібник. – К.- Кременчук: П.П Щербатих, 2006. – 76 с. 3. Корольчук М.С., КорольчукВ.М., Миронець С.М., Тімченко О.В., Осьодло В.І. Ожевський Г.М. Максименко К.С. Психологія праці в звичайних та екстремальних умовах. [ навч. gосіб для студентів ВНЗ]. К.:Київський нац. торг. ун-т, 2014. 523 с. 4. Ложкін Г.В.,Воленюк Н.Ю., Солтик О.О., Психологія праці [ навч. посіб.]; за заг. ред. Г.В. Ложкіна. Хмельницький: ХНУ, 2013. 191 с. 5. Малхазов О.Р. Психологія праці. К.: Центр учбової літератури, 2010.206 с. 6. Yurchynska H., Serdiuk O. Psychological Factors of Starting Entrepreneurs’ Business Success . Social Welfare Interdisciplinary Approach. 2017.Vol. 7, № 2. P. 86—94.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності оцінюються за 100-бальною шкалою. Семестрове оцінювання: доповіді/міні-презентації від 1 до 10 балів; бліц-опитування від 1 до 10 балів; тестові завдання з кожної теми навчальної дисципліни від 1 до 10 балів; індивідуальні творчі роботи з дисципліни від 1 до 10 балів; завдання з самостійної роботи – від 1 до 10 балів. Максимальна можлива кількість балів за роботу протягом семестру – 60 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку – 40 балів. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Умови допуску до заліку: здобувачі, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 36 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ганна
Кирилівна
Юрчинська
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
Інститут післядипломної освіти
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти