Юридична психологія

Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Юридична психологія
Код дисципліни
ВКС 4.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: сучасний стан і розвиток юридичної психології, структуру і основні напрями юридичної психології; особливості психічних явищ і закономірностей, які виникають у сферах діяльності, що регулюються нормами права; соціально-психологічні аспекти юридичної діяльності, психологічної консультації та судово-психологічної експертизи і пенітенціарної психології; сучасні основні підходи до аналізу прикладних юридично-психологічних проблем; методи обробки та інтерпретації результатів психодіагностичних досліджень з юридично-психологічних проблем. Вміти: самостійно опрацьовувати, аналізувати та узагальнювати психологічну інформацію з різних джерел і застосовувати здобуті знання при дослідженні практичних проблем в індивідуальній практиці у сфері юридичної психології; самостійно складати психологічний портрет людини, яка представляє професійний інтерес.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: понятійно-категоріальний апарат юридичної психології та її місце у системі психологічної науки та права; теоретичні засади юридичної психології; основні та додаткові сучасні методи дослідження цієї галузі наукового знання щодо нормативної регуляції соціальної поведінки та соціально-психологічних аспектів психологічної діяльності у юридичній сфері. Вміти: використовувати теоретичні знання та методи юридичної психології у практичній діяльності; складати психологічний портрет людини, яка представляє професійний інтерес та розробляти лінію своєї поведінки з урахуванням діючого законодавства; використовувати психологічні технології ефективного спілкування та раціональної поведінки у ситуаціях юридичної діяльності; застосовувати методики психологічного захисту в ситуаціях юридичної діяльності; аналізувати особливості поведінки, психічних станів й психічної діяльності окремих суб’єктів правовідносин. Володіти елементарними навичками: психологічного аналізу та пояснення ситуацій.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. "Загальна частина". Модуль 2. "Особлива частина". Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 10 год. Семінари – 4 год. Самостійна робота - 76 год.
Рекомендована та необхідна література
1. Андросюк В.Г., Казміренко Л.І., Кондратьєв Я.Ю. та ін. Юридична психологія. – К., 1999. 2. Бедь В.В. Юридична психологія. – Львів, 2003. 3. Будіянський М.Ф. Кримінальна психологія. – Одеса.:Фенікс, 2006. 4. Коновалова В.О., Шепітько В.Ю. Юридична психологія – К.: Ін. Юре, 2005. 5. Психологічне забезпечення оперативно-службової діяльності працівників міліції (У двох частинах). Професійно-психологічна підготовка працівників оперативних підрозділів. Частина 1: – К.: Нац. академ. вн. справ Укр., 2003. 6. Юридична психологія – К.: КНТ, 2007. 7. Юридична психологія. Словник. – К.: КНТ, 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за модульно-рейтиговою системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу. Семестрове оцінювання: оцінку за роботу впродовж семестру формують бали, отримані здобувачем у процесі засвоєння матеріалу з усіх 6 тем двох змістовних модулів, виконання завдань для самостійної роботи та індивідуальних творчих робіт, презентацій під час проведення семінарських занять. Максимальна можлива кількість балів за роботу протягом семестру – 60 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку: максимальна кількість балів на заліку – 40, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Умови допуску до заліку: здобувачі, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 36 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Миколайович Шевченко
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти