Нейропсихологія ІПО
Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр
Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти
Назва дисципліни
Нейропсихологія ІПО
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні поняття нейропсихології, розуміти принципи нервової, гуморальної, імунної та генетичної регуляції психофізіологічних процесів.
Знати особливості локалізації та перебігу основних психічних процесів (увага, пам’ять, мислення, мотивація, емоції, свідомість), а також мозкові детермінанти порушень психічної діяльності.
Вміти визначити можливі нейропсихологічні причини психічних та поведінкових порушень, а також розпізнавати ранні ознаки хронічних нейродегенеративних процесів та характерні ознаки загрозливих для життя гострих станів.
Вміти прогнозувати ймовірні порушення психічної діяльності, спираючись на топічні закономірності організації мозкових процесів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: біологію, анатомію та генетику людини в межах загальноосвітнього шкільного курсу.
2. Вміти: у відповідності із курсами «Анатомія та еволюція ЦНС» та «Загальна психологія», застосовувати свої теоретичні знання для дослідження, аналізу та розуміння процесів функціонування психіки, закономірностей та механізмів формування особистості.
3. Володіти елементарними навичками: наукового дослідження, пошуку, обробки та аналізу інформації з різних джерел, використання інформаційних і комунікаційних технологій.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. «Теоретична нейропсихологія».
Змістовий модуль 2. «Клінічна нейропсихологія».
Рекомендована та необхідна література
Mesulam M.-Marsel. Principles of Behavioral and Cognitive Neurology. – Oxford Univ. Press, 2000.- 540 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Усні доповіді, дискусія, модульна письмова робота. Семестрове оцінювання: оцінюються відповіді на семінарських заняттях, модульні письмові роботи, загальне підсумкове опитування Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу та виконання самостійних робіт.
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на іспиті максимально 40 балів до яких додаються бали отримані студентом під час семінарських занять.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Ігорівна
Морозова-Ларіна
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
Інститут післядипломної освіти
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти