Педагогіка

Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Педагогіка
Код дисципліни
ВКС 1.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати основні положення сучасних педагогічних теорій; основні педагогічні поняття; методологічні основи процесу виховання та навчання, зміст, форми і методи навчання та виховання активізації пізнавальної діяльності особистості. Вміти аналізувати освітній процес відповідно до основних педагогічних закономірностей і принципів; застосовувати у практичній діяльності основні форми організації виховання і навчання; використовувати в практичній роботі методи і засоби виховання та навчання. Володіти письмовою та усною державною мовою. Аналізувати інформацію з першоджерел.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні положення сучасних педагогічних теорій, які ґрунтуються на особистісно орієнтованому розвивальному підході; основні педагогічні поняття, закономірності та принципи освітнього процесу, наукові та організаційні засади системи освіти України, функціонування освітньої системи в країні; методологічні основи процесу виховання та навчання, їх сутності, педагогічні основи формування та управління розвитком колективу; зміст, форми і методи навчання та виховання активізації пізнавальної діяльності особистості. Уміти аналізувати освітній процес відповідно до основних педагогічних закономірностей і принципів; застосовувати у практичній діяльності основні форми організації виховання і навчання. Вільно володіти письмовою та усною державною мовою, правильно вживаючи педагогічну термінологію. Грамотно і точно формулювати та висловлювати свої позиції, належним чином їх обґрунтовувати та брати участь в аргументованій професійній дискусії.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Загальні основи педагогіки. Модуль 2. Теорія виховання. Модуль 3. Теорія освіти і навчання. Загальний обсяг 150 год., в тому числі: Лекцій – 16 год. Семінари – 6 год. Самостійна робота - 128 год.
Рекомендована та необхідна література
1.Закон України «Про освіту» - Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19. 2.Закон України «Про вищу освіту» - Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/ed20150529. 3. Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді - Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0641729-15. 4. Концепція розвитку інклюзивної освіти. – Режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-kontseptsii-rozvitku-inklyuzivnogo-navchannya. 5. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» - Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19. 6. Карпенчук С. Г. Теорія і методика виховання: Навч. посіб. — 2-ге вид., допов. і переробл. — К.: Вища шк., 2005. — 343 с. 8. Марушкевич А.А. Педагогіка вищої школи: навч. посіб. / А.А.Марушкевич, Н.В. Кошечко; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2007. – 80 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, доповідь, реферативна робота, тестування (з набору суджень вибрати правильні). Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Максимальна підсумкова оцінка з дисципліни може становити 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 40 балів, до яких додаються бали отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка на заліку не може бути меншою 24 балів. У випадку коли студент на заліку набрав менше 24 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за залік» ставиться «0», а в колонку «підсумкова оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Алла Миколаївна Москаленко
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти