Соціальна психологія

Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Соціальна психологія
Код дисципліни
ОК 06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати: предмет та головні категорії соціальної психології, її місце в системі навчальних дисциплін, історію розвитку соціальної психології; головні теоретичні підходи до аналізу соціально-психологічних явищ, основні та додаткові методи соціально-психологічних досліджень. Знати соціально-психологічних особливостей великих груп (організованих та неорганізованих). Вміти аналізувати та пояснювати соціально-психологічні явища; адекватно застосовувати методи соціально-психологічних досліджень. Вміти виявляти причини конфліктів у організаціях та вести пошук шляхів їх попередження та розв’язання; аналізувати явища лідерства та керівництва, аналізувати поведінку особистості в масових скупченнях людей.Аналізувати інформацію з першоджерел, оцінювати її з точки зору наступності та новизни, використовувати сучасні інформаційні технології і бази даних при характеристиці еволюції поглядів на соціально-психологічні явища.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування навчальної дисципліни: 1) знання про психічні процеси, стани і властивості особистості, 2) періодизації психічного розвитку, особливості розвитку особистості в різні вікові періоди 3) володіння навичками використання психодіагностичного інструментарію.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Предмет, завдання та методи соціальної психології. Змістовий модуль 2. Психологія спілкування. Змістовий модуль 3. Соціальна психологія груп та особистості. Загальний обсяг 180 год., в тому числі: Лекцій – 20 год. Семінари – 6 год. Самостійна робота - 154 год.
Рекомендована та необхідна література
1.Коваленко А. Б. Психологія міжособистісного взаєморозуміння: підручник. – К.: Київський університет, 2010. 2.Коваленко А. Б., Корнєв М. Н. Соціальна психологія. – К., 2006. 3.Москаленко В. В. Соціальна психологія : підручник / В. В. Москаленко. – К. : Центр учбової літератури, 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
1. експрес опитування – від 1 до 4 балів; 2. колоквіум – від 3 до 4 балів; 3. доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів; 4. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 6 до 7 балів; 5. три модульні контрольні роботи – від 2 до 4 балів за кожну (всього: від 6 до 12 балів); Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Алла Борисівна Коваленко
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти