Традиційні інвестиції

Освітня програма: Управління фінансами ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Традиційні інвестиції
Код дисципліни
ВКС.1.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати основні методи та технології розміщення інвестиційних активів на ринках інвестиційних товарів і ринках капіталу. Набути навички застосовування сучасних технологій у сфері прийняття зважених інвестиційних рішень. Вміти формувати аналітичні звіти з оцінювання інвестиційного проєкту; проводити комплексний аналіз щодо оцінки фінансових інструментів на ринках капіталу; Ранжувати індекси інвестиційної привабливості за різними моделями та підходами.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: категоріальний та понятійний апарат традиційних інвестицій, структуру та тенденції розвитку ринків інвестиційних товарів і ринків капіталу; теоретичні підходи до визначення економічної сутності реальних, фінансових, іноземних та інноваційних інвестицій; принципи організації традиційного інвестування з метою його практичного застосування в Україні; форми та види традиційного інвестування; місце традиційного інвестування у системі економічного розвитку країни. Вміти : орієнтуватися в нормативно-правових актах, що регулюють традиційні інвестиції; використовувати набуті теоретичні знання при розрахунку ефективності інвестиційної діяльності; використовувати знання з інвестування для вирішення професійних завдань. Володіти елементарними навичками: користування Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Microsoft Power Point.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1 Теоретико-методичні основи традиційних інвестицій. Тема 1. Основи традиційних інвестицій. Тема 2. Суб’єкти інвестиційної діяльності. Тема 3. Фінансові та реальні інвестиції. Тема 4. Іноземні інвестиції. Модуль 2 Об'єкти та напрями традиційних інвестицій. Тема 5. Інвестиційні проєкти та інвестиційні портфелі. Тема 6. Інвестиційний ринок та інвестиційні ризики. Тема 7. Фінансове забезпечення інвестування. Тема 8. Обґрунтування доцільності інвестування.
Рекомендована та необхідна література
1.. Вовчак О. Д.. Інвестування: навч. посібник. Львів : Новий Світ-2000, 2008. 544 с. 2. Гудзь О. Є., Стецюк П.А. Інвестиційний менеджмент: навчальний посібник. Львів: ТОВ «Галицька видавнича спілка», 2020. 223 с. 3. Коваленко Ю. М. Управління фінансовими активами: підручник в 2-х ч. Ірпінь, УДФСУ, 2019. 3. Кравчук І.П., Попадюк О.В., Лучик О.І. Інвестування: опорний конспект лекцій. Чернівці: ЧНУ ім. Ю. Федьковича, 2019. 120с. 4. Музиченко А.С. Інвестиційна діяльність в Україні: навч. посібник. Київ : Кондор, 2018. 406с 5. Про інвестиційну діяльність: Закон України від 18.09.1991 № 1560-XII. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1560-12#Text 6. Про ринки капіталу та організовані товарні ринки. Закон України від 23.02.2006 № 3480-IV.https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3480-15#Text
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 150 год., в тому числі: Лекцій – 14 год. Семінари – 4 год. Самостійна робота - 128 год.
Методи та критерії оцінювання
семестрове оцінювання: 1. розрахунково-аналітичні завдання - від 1 до 2 балів. 2. виконання групових завдань - від 1 до 10 балів. 3. написання письмових контрольних робіт – від 1 до 20 балів. 4. захисту індивідуальних самостійних завдань з елементами дискусії – від 1 до 2 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий здобувачем за відповідними формами оцінювання складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий здобувачем за семестр складає 60 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Максимальна підсумкова оцінка з дисципліни може становити 100 балів. Здобувач може отримати на іспиті максимально 40 балів, до яких додаються бали отримані здобувачем під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка на іспиті не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юлія Михайлівна Коваленко
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти