Біографістика історії Європи та Америки

Освітня програма: Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Біографістика історії Європи та Америки
Код дисципліни
ВК 4.9
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1.1 Знати основні поняття та визначення курсу. 1.2 Знати всебічно аналізувати найважливіші досягнення вітчизняної та світової біографістики, знати про внесок найвидатніших представників вітчизняної та світової біографістики у розвиток науки. 1.3 Знати основні історичні форми та типи біографічної традиції, опанувати основні теоретичні проблеми сучасної теоретичної біографістики, визначити сутність та напрямки застосування біографії в науці. 2.1 Вміти здійснювати аналіз біографічних текстів; використовувати біографічний підхід та сукупність конкретних біографічних методів у науковому дослідженні; оцінювати явища історико-біографічного жанру в історіографії та культурі, різні наукові теорії; аналізувати зміст наукових праць з всесвітньої історії з точки зору ролі творчої особистості в історії та історіографії 2.2 Вміти вільно використовувати отримані теоретичні знання у галузі біографістики історії Європи та Америки для вирішення конкретних практичних завдань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: - основні поняття та визначення гуманітарних наук, особливо історичних; - основні історичні події з історії України; - історію країн Європи та Америки. 2. Вміти: - критично аналізувати різноманітну інформацію, самостійно підбирати літературу та працювати з джерелами; - використовувати методологію дослідження історії; - застосовувати знання гуманітарних досліджень отримані за попередні роки з метою їх використання у навчальних цілях. 3. Володіти: - здатністю до абстрактного мислення, аналізу, синтезу; - готовністю до саморозвитку, самореалізації, використання творчого потенціалу; - готовністю до публічного виступу за фахом, доводити власні висновки, пропозиції, аргументи.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Біографістика історії Європи та Америки» належить до переліку вибіркових дисциплін. У курсі розглядається історико-культурна трансформація феномена біографії, типи і форми біографічної традиції, варіанти біографічного підходу у междисциплінарному знанні: в психології, культурології, соціології, історичній науці, літературознавстві, антропології, філософії тощо. Аналізуються біографічні дослідження через вивчення життєвого шляху осіб, їхнє походження, родинні та суспільні зв'язки, впливи соціально-культурного середовища на формування їхніх особистостей, громадсько-політичних позицій, ідейних, релігійних та інших переконань, професійної та творчої діяльності тощо. Формується цілісне уявлення про виникнення, розвиток та сьогоднішній стан історико-біографічного жанру на матеріалі історії Європи та Америки, а також акцентується увага на специфіці підготовки та репрезентації біографії історика в історичній науці.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи та критерії оцінювання
Оцінка успішності знань студентів здійснюється в двох формах: поточний контроль (контрольні роботи, презентації, письмові завдання) і підсумковий контроль (екзамен). Загальна сума балів – 100 балів (із них, семестровий контроль – максимум 60 балів; екзамен – максимум 40 балів). Семестрове оцінювання*: Контрольна робота з тем (тест): РН 1.1, 1,2, 1.3, 2.1 – 20 балів/ 12 балів. Есе з перевірки самостійної роботи: РН 1.2, 1.3 – 10 балів / 6 балів. Оцінювання роботи під час семінарського заняття: РН 1.1, 1.2, 1.3, 2.1 – 30 балів / 18 балів. *Примітка: максимальний бал / пороговий бал для отримання позитивної оцінки. Підсумкове оцінювання: екзамен. Оцінюються такі результати навчання студента: вміння досліджувати життя та діяльність конкретних людей країн Європи та Америки у контексті їхньої історичної доби. Форма проведення екзамену – письмова, види завдань – завдання, які потребують розгорнутих відповідей.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Марія Григорівна Казьмирчук
Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет