Виробнича практика: народознавча

Освітня програма: Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Виробнича практика: народознавча
Код дисципліни
ННД.20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історико-культурних процесів. ПРН 6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. ПРН 14. Вести публічну дискусію та підтримувати діалог з питань української культури з фахівцями та нефахівцями.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів: «Історичні та етнографічні регіони України», «Вступ до етнокультурології», «Матеріальна культура українців», «Українська обрядова культура», «Музейна комунікація, «Етнотуризм та центри народної культури», «Українська уснословесна культура». 2. Знання теоретичних основ з етнокультурології; музейної комунікації; матеріальної культури українців. 3. Володіння основними навиками науково-методичної, організаційної роботи в музейному просторі; оволодіти знаннями про типи, внутрішню організацію, специфіку мистецької та організаційної діяльності музеїв; попрацювати з фондами та експозицією музеїв народознавчого профілю. 4. Уміння та навики науково-методичної та організаційної роботи у сфері традиційної культури для науково-пошукових, реконструкторських, організаційних, творчих та інших видів компетенцій фахівця етнокультуролога.
Зміст навчальної дисципліни
Виробнича народознавча практика студентів бакалаврату є важливим етапом їхньої практичної підготовки, навчання й виховання як майбутніх фахівців. Практика відбувається у 6 семестрі для студентів спеціальності 034 культурологія освітньої програми «Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови». Виробнича «Народознавча» практика має на меті сформувати у студента знання сучасних закладів культури, що спеціалізуються на традиційні культурі, методології їх роботи; уміння та навики науково-методичної та організаційної роботи у сфері традиційної культури для науково-пошукових, реконструкторських, організаційних, творчих та інших видів компетенцій фахівця етнокультуролога. Виробнича практика проводиться відповідно до чинних навчальних планів упродовж шести тижнів шостого семестру, на що передбачається 6 кредитів. Студенти, що спеціалізуються по кафедрі фольклористики проходять практику на базі НЦНК «Музей Івана Гончара» та Національного музею народної архітектури та побуту України.
Рекомендована та необхідна література
1. Вайдахер Ф. Загальна музеологія / Переклад з нім. Х.Назаркевич, О.Лянг, В.Лозинського. Львів: Літопис, 2005. 632 с. 2. Гончарова О, Ольговський С., Пустовалов С. Вступ до музеєзнавства і пам’яткознавства. К.: Ліра, 2019. 490 с. 3. Музейна справа та музейна політика в Україні XX століття. К.: Златограф, 2004. 208 с. 4. Основи музеєзнавства, маркетингу та рекламно-інформаційної діяльності музеїв: Навч. посіб. / П. Горішевський, М. Ковалів, В. Мельник, С. Оришко. Івано-Франківськ: Плай, 2005. 5. Салата О.О. Основи музеєзнавства. Навчально-методичний посібник. Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2015. 164 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
1. Аналіз планів виробничої практики, розроблених студентом спільно із керівником практики та науковим керівником; 2. Відвідання баз практики керівником практики, аналіз науково-аналітичної роботи, перевірка дотримання графіку та аспектів її проходження, консультування студентів під час науково-пошукової роботи та оформлення звітів; 3. Перевірка індивідуальних звітів студентів; 4. Відвідування підсумкового заходу; 5. Підбиття підсумків практики, написання загального звіту керівником практики.
Методи та критерії оцінювання
Захист звітної документації відбувається на звітній конференції. Усі види робіт мають у підсумку: - у максимальному вимірі 100 балів, - у мінімальному вимірі 60 балів. Студент допускається до підсумкового оцінювання за умови виконання всіх передбачених за планом робіт. - підсумкове оцінювання: диференційований залік Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за усі види робіт. Залік виставляється за результатами роботи студента і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
Українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Михайлівна Хоменко
Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології