Прагматика та менеджмент етнокультурних проєктів (3 семестр)

Освітня програма: Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Прагматика та менеджмент етнокультурних проєктів (3 семестр)
Код дисципліни
ДВС.01.15
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 11 Здійснювати експертну оцінку етнокультурних об’єктів за заданими критеріями та надавати рекомендації щодо їх соціальної актуалізації. ПРН 12. Обґрунтовувати, розробляти та реалізовувати етнокультурні події та проєкти з дотриманням законодавства та у відповідності до визначених мети та завдань. ПРН 13. Презентувати знання про етнокультуру відповідно до спеціалізації представників різних професійних груп та здобувачів освіти. ПРН 14. Вести публічну дискусію та підтримувати діалог з питань української культури з фахівцями та нефахівцями. ПРН 17.1 Провадити менеджмент, здійснювати промоцію та організовувати етнокультурний івент. (за блоком «Менеджмент етнокультурних проєктів»).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні особливості та характерні риси прагматики та менеджменту етнокультурних проектів. 2. Вміти охарактеризувати основні функції менеджменту. 3. Володіти елементарними навичками джерельної критики, встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування у студентів професійних знань, умінь та навичок у галузі прагматики та менеджменту етнокультурних проектів й виховання у них відповідних професійних та особистісних якостей, що необхідні фахівцям соціокультурної сфери. Анотація навчальної дисципліни: Предметом вивчення дисципліни є основні положення теорії і практики сучасних етнокультурних проектів. Навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних аспектів управління етнокультурними проектами, практиці створення та реалізації соціокультурних проектів в сучасних умовах. Дисципліна складається з двох змістових модулів.
Рекомендована та необхідна література
1. Bugrov, V., Sitnicki, M., Serbin, O. Strategic management of creative industries: A case study of university information institutions. Problems and Perspectives in Management. 2021. 19(2). Pp. 453–467. DOI: http://dx.doi.org/10.21511/ppm.19(2).2021.36 2. Sitnicki, M., Balan, V., Tymchenko, I., Sviatnenko, V., Sychova , A. Measuring the commercial potential of new product ideas using fuzzy set theory. Innovative Marketing. 2021. 17(2). Pp. 149–163. DOI: https://doi.org/10.21511/im.17(2).2021.14 3. Міждисциплінарний словник з менеджменту:Навч.посіб. [колективне видання] за ред. Д. М. Черваньов, О. І. Жилінська (з грифом МОНМСУ лист № 1/11-5940 від 12.07.2011) – К. : Нічлава, 2011.–624 с. 4. Білорус Т.В. Менеджмент практикум. Навчальний посібник. К.: Вид-во «Наукова столиця», 2020. 185 с. 5. Менеджмент: навч. посіб. для здобувачів ступеня вищ. освіти бакалавра спец. "Менеджмент" / Д. Т. Бікулов [та ін.] ; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя : Запоріз. нац. ун-т, 2017. - 359 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Третій семестр - змістовий модуль 1. Теоретичні основи прагматики та менеджменту етнокультурних проектів. Поняття «арт-менеджмент» та «творча індустрія». Об’єкти творчої індустрії та їх класифікація. Сутність, зміст та специфіка сучасних етнокультурних проектів як системи управління в галузі творчої індустрії. Творча індустрія як система: елементи та взаємозв’язок. Мистецтво як форма організації творчої діяльності. Форми організації творчої діяльності. Значення форм організації творчої діяльності. Сучасний стан мистецтва та його вплив на діяльність арт-менеджера. Сучасні форми організації творчої діяльності та їх особливості. Механізми управління у творчій індустрії. Проектна діяльність як основа виробничої діяльності в етнокультурних проектах.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання) - 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння,комунікація, автономність та відповідальність – 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: Третій семестр. Підсумковий контроль – залік, здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів та проводиться на заліку. Підсумкова оцінка з дисципліни студенту виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової залікової роботи.
Мова викладання
Українська мова

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
Економічний факультет