Кваліфікаційна робота магістра

Освітня програма: Фольклористика, міжкультурна комунікація, іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Кваліфікаційна робота
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати своїх досліджень державною та іноземною мовами. ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості наукового дослідження в галузі філології (фольклористики). ПРН 4. Оцінювати й критично аналізувати соціально, особистісно та професійно значущі проблеми і пропонувати шляхи їх вирішення, аргументуючи власну точку зору ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз фольклорного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням класичних і новітніх методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних ПРН13, ПРН14, ПРН15, ПРН 18, див.освітню програму
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку роботи над дослідницьким проєктом студенти повинні знати джерела, становлення та особливостей функціонування народної творчості, фольклористики, міжкультурної комунікації в Україні та світі. Уміти працювати з навчальною та науковою інформацією в галузі фольклористики/міжкультурної комунікації, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки щодо фольклорного, фольклористичного та міжкультурнокомунікаційного надбання. Володіти базовими навичками науково-дослідницького пошуку; компаративного та поетикального аналізу, опису та оцінки цінності зразків усної словесності; досліджень на різних рівнях культурного тексту; характеристики та аналізу особливостей різних культурних груп, оволодіння навичками їх виокремлення та аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни - Написання і захист кваліфікаційної роботи магістра (дослідницького проєкту) – поглиблення умінь та знань провадження науково дослідницької роботи та встановлення фактичної відповідності рівня освітньої та кваліфікаційної підготовки випускника вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності 035.09 Філологія (Фольклористика). Кваліфікаційна робота магістра з фольклористики/міжкультурної комунікації є – науково-дослідним проєктом здобувачів освіти магістерського рівня. Дисципліна належить до переліку обов’язкових, викладається у І та IV семестрі – відповідно до навчального плану ОНП «Фольклористика, міжкультурна комунікація, іноземна мова». Дисципліна входить до науково-дослідного складника освітньої програми – є його найважливішою та найвідповідальнішою ланкою, тому в ній передбачені такі форми роботи, як обґрунтування актуальності теми дослідницької роботи, укладання джерельної бази дослідження – презентація основних положень під час апробації.
Рекомендована та необхідна література
1.Основні вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методична розробка. Київ, 2011. 82 с. 2. Бейлін М. В. Основи наукових досліджень [Текст]: навчально-методичний посібник / М. В. Бейлін. Харків: ХДАФК, 2012. 184 с. 3. Білуха М. Т. Методологія наукових досліджень: підручник / М. Т. Білуха. Київ: АБУ, 2002. 480 с. 4. Ковалів Ю.І. Методологічні принципи написання дисертації: Посібник / Худож. оформ. Д.В.Мазуренка Київ: Твім інтер, 2009. 460с. 5. Ковальчук В. В. Основи наукових досліджень: навч. посібник / В. В. Ковальчук. Київ: Видавничий Дім «Слово», 2009. 240 с. 6. Основи методології та організації наукових досліджень: навч. посібник для студентів / За ред. А. Є. Конверського. Київ: Центр учбової літератури, 2010. 352 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вибір теми кваліфікаційної роботи магістра та написання розгорнутого плану роботи над нею. Визначення предмета, об’єкта, розробка гіпотези та стратегії польового дослідження/оцінки фольклорного артефакту культури/ опису / дослідження ментальних особливостей культурних груп. Визначення етапів та термінів виконання роботи, написання роботи, Підготовка доповіді на захисті кваліфікаційної роботи, пояснювальної записки, оформлення кваліфікаційної роботи магістра відповідно до вимог, захист кваліфікаційної роботи магістра в екзаменаційній комісії.
Методи та критерії оцінювання
Оцінка за написання кваліфікаційної наукової роботи магістра складається з трьох компонентів: 1) оцінки наукового керівника, який заповнює бланк відгуку наукового керівника (Додаток Б) відповідно до критеріїв оцінювання (до 10 балів макс.); 2) оцінки рецензента, який заповнює бланк рецензії (Додаток В) відповідно до критеріїв оцінювання (до 45 балів макс.) 3) оцінки за захист кваліфікаційної роботи (до 45 балів макс.), яка виставляється атестаційною комісією і заноситься у підсумковий аркуш оцінювання (Додаток Г), який також містить загальну оцінку як арифметичне ціле трьох компонентів (до 100 балів макс.).
Мова викладання
Українська