Постфольклор
Освітня програма: Фольклористика, міжкультурна комунікація, іноземна мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Постфольклор
Код дисципліни
ОК 07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 8. Оцінювати історичні надбання та новітні досягнення філологічної науки, зокрема фольклористики. ПРН 9. Характеризувати теоретичні та практичні аспекти в галузі філології (фольклористики). ПРН 15. Обирати оптимальні дослідницькі підходи й методи для аналізу конкретного лінгвістичного чи фольклорного матеріалу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні знати такі поняття, як види, жанри, жанрові різновиди фольклору, дефініція фольклорного жанру, принципи виділення фольклорних жанрів, жанрові системи класичного (традиційного) і сучасного фольклору. Уміти працювати з різними науковими джерелами, узагальнювати теоретичні знання. Володіти елементарними навичками наукового дослідження; пошуку та обробки інформації навчального та наукового спрямування.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити студентів з достатньо новим і маловивченим явищем постфольклору у системі сучасної культури; з‘ясувати місце традиційного фольклору в сучасній культурі; класифікувати жанри сучасного міського фольклору; ознайомити з різновидами субкультурних спільнот.
Анотація. Дисципліна передбачає вивчення сукупності сучасних фольклорних жанрів, що побутують у місті та в окремих субкультурах і передаються не тільки за допомогою усної трансмісії, але й усього розмаїття сучасних засобів комунікації, зокрема їхні диференційні, інтегральні, загальні та окремі ознаки. Розширити знання студентів про систему постфольклорних жанрів, мовні особливості постфольклору, поглибити інтерес до сучасного міського фольклору, зокрема до його збирання та дослідження.
Рекомендована та необхідна література
Денисюк Ж. Постфольклор у парадигмі постмодерну: до постановки проблеми // Денисюк.pdf. Красіков М. Магія Свята у традиційній народній культурі закарпатців (за матеріалами польових досліджень на Рахівщині 2017 р.) // Етніка Карпат : наук. щоріч. Ужгород, 2018. Вип. 3. С. 79—93.
Лисюк Н. Постфольклор в Україні. Київ, 2012. 348 с.
Маєрчик М. Архаїчні парадигми у поведінкових нормах гіпі. Львів, 2005. С.140-148.
Чебанюк О.Ю. Постфольклор на пострадянському просторі // Курбасовські читання. К., 2009. №4.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальна дисципліна складається з двох змістових частин. Форми навчання: лекції, семінари, самостійна робота. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (усна відповідь, доповнення, участь в обговоренні, бліц-опитування, контрольна робота, презентація наукової доповіді, виконання індивідуальної роботи, іспит).
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання) - 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння, комунікація, автономність та відповідальність) – 60% від загальної оцінки.
Оцінювання семестрової роботи: усна відповідь, доповнення, участь в обговоренні, поточна контрольна робота: 25/45б. Підготовка та захист презентації: 11/15б. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні відповіді, доповнення, участь в обговоренні, поточні контрольні роботи, захист презентації) і за самостійну роботу (підготовка презентації). Підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 36, максимум 60 балів) та іспиту у письмовій формі (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Іванівна
Рудакова
Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології