Клінічна соціальна робота

Освітня програма: Соціальна робота маг

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Клінічна соціальна робота
Код дисципліни
ОК. 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 1; ПР 2; ПР 4; ПР 5; ПР 7; ПР 9; ПР 11; ПР 12; ПР 14; ПР 15; ПР 16; Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою пода но у пункті «Профіль програми».
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати напрями дослідження особистості у клінічно спрямованих напрямах сучасної психології на рівні магістра, який завершив бакалаврат Київського національного університету імені Тараса Шевченка 2. Вміти використовувати знання про специфіку базових категорій психодіагностики, категорій патопсихології, основні принципи роботи соціального працівника та психолога з пацієнтами різних нозологій та різного віку, закономірності порушень вищих психічних функцій, психологічну структуру проведення психологічного експерименту в клініці, особливості реабілітаційних підходів в клініці у практичній роботі на рівні студента, який завершив бакалаврат Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 3. Володіти елементарними навичками клінічної бесіди на рівні соціального працівника .
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни –визначення значення категорій диференційної діагностики, кваліфікації інтелектуального, емоційного-вольового дефекту, розладів особистості та розкриття їх місця в системі психологічного знання та надання в подальшому соціальних послуг. Дисципліна спрямована на розвиток знань студента про нові тенденції клінічної психодіагностики особистості на сучасному етапі, а також на формування відповідних фахових умінь та навичок супроводження клієнтів та пацієнтів різного кола психологічних та соціальних проблем, що вимагає сформованих уявлень про зміни, які відбуваються в особистості під впливом хвороби, певних життєвих обставин, соціокультурних факторів. Програма курсу органічно поєднує різноманітні підходи клінічно орієнтованих дисциплін з сучасними вимогами психодіагностики та враховує специфіку майбутньої професійної діяльності фахівців.
Рекомендована та необхідна література
Bogo, M. (2015). Field education for clinical social work practice: Best practices and contemporary challenges. Clinical Social Work Journal, 43, 317-324. Munson, C. (2012). Handbook of clinical social work supervision. Routledge. Cooper, M. G., & Lesser, J. G. (2008). Clinical social work practice: An integrated approach (p. 272). New York, NY: Pearson. Turner, K. (2009). Mindfulness: The present moment in clinical social work. Clinical Social Work Journal, 37, 95-103.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Тест за підсумками вивчення 1-ї теми: 10/6 балів Реферат: 10/6 балів Тестова контрольна робота з 2-ї теми: 10/6 балів Тест за підсумками вивчення 3-ї теми: 10/6 балів Звіт по практичній роботі: 20/12балів Підсумкове оцінювання у формі екзамену. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом, 40 балів по 100 бальній шкалі. Форма проведення – письмова. Види завдань – тестові, відкриті питання, творчі завдання; кейси; при цьому тестове завдання оцінюється у 15%; відповідь на відкрите питання 1 – у 25 %; відповідь на відкрите питання 2 – у 25%, творче завдання – у 35 % від сукупної оцінки. Мінімальний пороговий рівень екзаменаційної оцінки, за якої іспит вважається складеним, оцінка за екзамен не може бути меншою за 24 бали. Студент допускається до екзамену за умови виконання 50 % передбачених планом практичних робіт. Відмінно / Excellent 90-100 Добре / Good 75-89 Задовільно / Satisfactory 60-74 Незадовільно / Fail 0-59
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни