Протестантизм і неохристиянство
Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2020
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Протестантизм і неохристиянство
Код дисципліни
ОК. 46
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 5. Знати і застосовувати у професійній діяльності основні поняття, теорії та методи релігієзнавства.
ПРН 6. Характеризувати основні етапи історії релігій світу, особливості історичної типології релігійних уявлень.
ПРН 7. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти, пов’язані з розвитком релігій та конфесій, використовувати їх для розв’язання складних
завдань у спеціалізованих сферах професійної діяльності.
ПРН 9. Використовувати інформаційні технології для виявлення сучасних тенденцій співіснування релігій та конфесій в умовах глобалізації та міжкультурного діалогу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати причини розколу 1054 р., догматичні особливості православної та католицької церков, роль та значення релігії в житті суспільства, основні історичні етапи розвитку християнства до початку XVI століття.
2. Вміти обґрунтовувати власну позицію щодо причин розколу 1054 р., аналізувати діяльність релігійних організацій та їх вплив на культуру і розвиток соціуму; застосовувати теоретичні знання при вирішенні професійних завдань.
3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно релігійних, політичних,
економічних подій та явищ; використання іншомовних фахових інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Протестантизм і неохристиянство» знайомить студентів із основними причинами виникнення релігійної реформації в Європі, особливостями контрреформації як релігійно-церковного руху. З’ясовуються особливості віровчення та культу напрямів раннього та пізнього протестантизму, протестантських
напрямів, що виникають після ХІХ століття, неохристиянських рухів. Розглядаються сучасні тенденції протестантських і неохристиянських напрямів у світі. Детально аналізується діяльність протестантських церков в Україні з виокремленням загальних особливостей, специфіки реагування на соціально-політичні виклики в суспільства, процеси віртуалізації та медіатизації усіх сфер життя людини, зокрема і релігійної. Вивчається процес зародження та розвитку, специфіка віровчення, обрядова практики та поширення неохристиянських організацій.
Рекомендована та необхідна література
1. Історія релігії в Україні [Текст] : у 10 т. / ред. А. Колодний [та ін.] ; НАН України, Ін-т філос. ім. Г. Сковороди. Від-ня релігієзнавства. - К. : Український Центр духовної
культури, 1996 .
2. Лубський В.І., Лубська М.В., Горбаченко Т.Г. Історія релігій світу. Навчальний посібник [Текст]. — К.: Центр учбової літератури, 2014. — 536 с.
3. Любащенко В. І. Історія протестантизму в Україні [Текст] : Курс лекцій / В. І. Любащенко ; Міжнародний фонд "Відродження". - Львів : Просвіта, 1995. - 350 с.
4. Протестантизм в Україні. Ранній протестантизм. Пізній протестантизм. Баптизм т. 5/ ред. П. Яроцький [та ін.] // - К. : [б.в.], 2002. - 428 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Валентинівна
Шавріна
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет