Антикризовий менеджмент

Освітня програма: Фінансові інститути та ризик-менеджмент (заочна)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Антикризовий менеджмент
Код дисципліни
ВБ
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальний курс «Антикризовий менеджмент» є частиною циклу професійної підготовки фахівця ступеня магістра. Необхідною умовою для успішного оволодіння навчальним предметом є попередня підготовка студентів з економіки. Дисципліна «Антикризовий менеджмент» тісно пов’язана з рядом інших дисциплін, опирається на теоретичні основи наступних дисциплін: «Ризик-менеджмент фінансових ринків та інститутів», «Фінансові інститути та ринки», «Корпоративні фінанси», «Стратегічний менеджмент».
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Антикризовий менеджмент» відіграє важливу роль в практичній підготовці фахівців, створює важливу базу знань та вмінь щодо організації ефективного управління кризовими ситуаціями. Навчальна задача курсу полягає у систематизації уявлень про антикризовий менеджмент, практику і мистецтво управління кризовими явищами. Дисципліна передбачає розкриття сучасної концепції антикризового управління організацією, що функціонує за умов ринкової економіки з позицій фундаментального підходу до розуміння антикризового менеджменту. Вивчаються теоретичні основи сутності криз, класифікація криз, стадії. Суб’єкти і об’єкти кризових явищ, симптоми і кваліфікуючі ознаки видів і стадій криз; ресурсний потенціал кризових явищ в стратегічному вимірі. Кризовий стан компанії як об’єкт управління. Фактичний і бажаний стан в період кризи.
Рекомендована та необхідна література
1. Аrmstrong M. A. handbook of management techniques : a comprehensive guide to achieving managerial excellence and improved decisionmaking. - Bell&Bain, Glasgow, 2006 2. Deming W. E. Out of the Crisis. - The MIT Press, 2011 3. Kennedy Den S. No B.S. Ruthless Management of People and Profits: No Holds Barred, Kick Butt, Take-No-Prisoners Guide to Really Getting Rich. - Ascent Audio, 2019 4. Sutherland J. Key Concepts in Strategic Management (Palgrave Key Concepts). - Palgrave Mcmillan, 2004 5. Porter M. Competitive Strategy: Techniques for Analyzing Industries and Competitors. — New York: The Free Press, 1980
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни - набуття майбутніми фахівцями з управління компанією належного рівня знань і початкових навичок для ефективних дій по своєчасному виявленню передумов, локалізації і усуненню кризових явищ, а саме: надати студентам уявлення про основні теорії циклів економічного спаду, засвоєння студентами теоретичних та практичних навичок методів і інструментів діагностики передумов і протікання макро- і мікропроцесів кризових явищ в компанії, санація фінансово-економічного стану і корпоративної культури, заснованих на принципах сучасного антикризового управління; вивчення факторів впливу зовнішнього та внутрішнього середовища на діяльність компанії; надання студентам спеціалізованих концептуальних знань про основні положення, які є основою для управлінської діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи у сфері розробки антикризових заходів; опанування практики сучасного механізму, комплексу основних елементів та інструментів антикризового менеджменту.
Методи та критерії оцінювання
Оцінка формується за модульно-рейтиговою системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки (40%)включає: усні доповіді (30%), опитування (20%), тестування (50%) та оцінювання практичної підготовки (60%)- виконання творчих аналітично-розрахункових робіт: презентація (50%), задачі (25%) та кейси (25%).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни