Compliance у фінансових інститутах

Освітня програма: Фінансові інститути та ризик-менеджмент (заочна)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Compliance у фінансових інститутах
Код дисципліни
ВБ
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати загальні теоретичні основи ризик-менеджменту у фінансових інститутах та практичні підходи побудови системи управління ризиками; особливості управління ризиками в банку; законодавчу та нормативну базу ризик-менеджменту; організацію функціонування органів управління ризиками та фінансового моніторингу. 2. Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних даних, роботи з нормативно-правовою базою, публічних виступів.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна є теоретичною та практичною основою сукупності знань та вмінь, що формують профіль фахівця в напрямі підготовки «Фінанси, банківська справа і страхування» та включає коло питань, що пов’язані з формуванням сучасної системи поглиблених знань теорії і практики впровадження комплаєнсу, його основних інструментів та механізмів взаємодії. Студенти повинні отримати уявлення про особливості впровадження системи комплаєнсу у фінансових інститутах. Курс побудований з використанням сучасної західної та вітчизняної фінансової літератури. Дисципліна формує комплексне розуміння системи взаємозв’язків у сфері компалаєнсу у нерозривному зв’язку з його кількісними та якісними характеристиками, та виявлення основної тенденції та закономірності його впровадження та розвитку.
Рекомендована та необхідна література
1. Управління фінансовими ризиками: навчальний посібник / Р.В. Пікус, Н.В. Приказюк. Київ : Знання, 2010. 598 с. 2. Ринок фінансових послуг: підручник / Приказюк Н.В., Лютий І.О., Пікус Р.В., Рожко О.Д. та ін.; за ред. Н.В. Приказюк: Київ: ФОП Ямчинський О.В., 2019. 757 с. 3. Страхові послуги: підручник. У 2 част. Ч.1-Ч.2 / за ред. В.Д. Базилевича. Київ: Логос, 2014. 496 с. 4. Приказюк Н.В. Менеджмент у страхових компаніях: лабораторний практикум / Н.В. Приказюк. Київ: ЦП «Компринт», 2015. 247 с. 5. Управління банківськими ризиками: підручник / Л. О. Примостка, І. В. Краснова, В. В. Лавренюк та ін. Київ : КНЕУ, 2018. 535 с. 6. Фондовий ринок : Підручник : у 2 кн. Кн. 2 / В.Д.Базилевич, В.М. Шелудько, В.В. Вірченко та ін. ; за ред. В.Д.Базилевича; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. Київ: Знання, 2016. 686 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – є формування сучасної системи поглиблених знань теорії і практики організації системи комплаєнс у фінансових інститутах, вироблення практичних навичок аналізу організації комплаенс-контролю в банках.
Методи та критерії оцінювання
Підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів та проводиться на одному з останніх семінарських занять з дисципліни. Підсумкова оцінка з дисципліни студенту виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра страхування, банківської справи та ризик-менеджменту
Економічний факультет