Управління приватним капіталом

Освітня програма: Фінансові інститути та ризик-менеджмент (заочна)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Управління приватним капіталом
Код дисципліни
ОК5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Вишукувати, обробляти, систематизувати та аналізувати інформацію, необхідну для вирішення професійних та наукових завдань в сфері фінансів, банківської справи та страхування (ПРН4). Вільно спілкуватися іноземною мовою усно і письмово з професійних та наукових питань, презентувати і обговорювати результати досліджень (ПРН5). Обґрунтувати вибір варіантів управлінських рішень в сфері фінансів, банківської справи та страхування та оцінювати їх ефективність з урахуванням цілей, наявних обмежень, законодавчих та етичних аспектів (ПРН12). Визначати вектори цільового фінансування, напрями й особливості відносин з фандрайзерами, застосовувати методи визначення обсягів необхідних до залучення коштів, залучати венчурні кошти та застосовувати методики розмивання частки у власності (ПРН14).
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) засвоєння навчального матеріалу з дисциплін «Теорія ймовірностей та математична статистика для економістів», «Економіка підприємства», «Фінанси підприємств», «Інвестування», «Ринок фінансових послуг»; 2) володіння методами економічної статистики; 3) володіння навичками користування Microsoft Excel
Зміст навчальної дисципліни
Програма спрямована на поглиблення знань слухачів в широкому спектрі питань в галузі управління багатством. В рамках основної навчальної програми будуть розглянуті як традиційні так і не традиційні фінансові інструменти. Крім ринку цінних паперів програма включає вивчення товарних ринків, об'єктів прямого інвестування, Особливу увагу буде приділено питанням оцінки ризиків, державного регулювання, оподаткування бізнесу та приватних осіб.
Рекомендована та необхідна література
1. Бланк І. О. Фінансовий менеджмент. 2-ге вид., перероб. і доп. К. : Ніка-Центр, 2006. 653 с. 2. Версаль Н.І. Фінансові шоки в банківській системі України: теорія, практика та шляхи адаптації: монографія. Київ: ЦП «Компринт», 2019. 470 с. 3. Пікус Р.В. Страхування ризиків іпотечного кредитування в Україні : [монографія] / Пікус Р.В., Тлуста Г.Ю. К. : Логос, 2012. 191 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – формування знань студентів щодо теорії, практики та інструментів управління приватним капіталом, а також особливостей організацій, економіки та стратегій індивідуального банківського обслуговування.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за модульно-рейтиговою системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки (40%) включає: усні доповіді, опитування, тестування та оцінювання практичної підготовки (60%) - виконання творчих аналітично-розрахункових робіт, презентацій
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра страхування, банківської справи та ризик-менеджменту
Економічний факультет