Теорія пізнання
Освітня програма: ОПП Філософія 2020. Денна форма навчання.
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Теорія пізнання
Код дисципліни
ННД.10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Розуміти розмаїття та специфіку філософських дисциплін, знати філософську термінологію. ПРН 6. Мати обізнаність щодо основних напрямів, тенденцій, проблематики сучасної філософії. ПРН 8. Мати обізнаність у головних філософських методах і підходах, розуміти етико-практичну значущість філософського
знання. ПРН 11. Вміти аналізувати міркування та робити ґрунтовні смислові узагальнення, висновки. ПРН 18. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати концептуальні основи теоретичної і практичної філософії, які дають розуміння сутності філософії, її функцій та ролі в історії культури; студенти мають знати специфіку філософських проблем, особливості взаємин філософії з наукою, релігією, мистецтвом, особливості та проблематики сучасних філософських концепцій та варіантів розв’язання філософських проблем, типи наукової раціональності, а також знати онтологічні, гносеологічні, аксіологічні, антропологічні, феноменологічні поняття та орієнтири для формування світогляду й соціальної практики. 2. Уміти аналізувати літературу з теоретичної філософії, визначати мету і способи філософських досліджень, застосовувати теоретичні методи, фахово обговорювати головні філософські проблеми, обґрунтовувати свої аргументи. 3. Володіти елементарними навичками розв’язування завдань і практичних питань у навчанні.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Теорія пізнання» належить до переліку обов’язкових дисциплін та викладається в 4 семестрі. Курс «Теорія пізнання» складається зі вступу та основної частини.
Рекомендована та необхідна література
1. Арістотель. Метафізика. – К., 2022. 2. Богачов А.Л. До питання про діалектичне обґрунтування онтології // Sententiae. – 2017. – № 2 (36). – С. 30-49. 3.Вальденфельс Б. Вступ до феноменології. – К., 2002. 4. Геґель Ґ.В.Ф. Феноменологія духу. – К., 2004. – С. 17-78. 5. Гільдебранд Дітріх фон. Що таке філософія? – Львів, 2008. 6. Гусерль Е. Досвід і судження. – К., 2009. 7. Генрих Д. Свідоме життя. Дослідження співвідношення суб'єктивності та метафізики. – К., 2006.
8. Ґжеґорчик А. Життя як виклик. Вступ до раціональної філософії. – Львів, 1997. 9. Кант І. Критика чистого розуму. – К., 2000. 10. Кант І. Критика практичного розуму. – К., 2004. 11. Кант І. Пролегомени до кожної майбутньої метафізики, яка може постати як наука. – К., 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку: Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій формі та здати/надіслати електронною поштою викладачу, що проводить семінарські заняття. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та
підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Андрій
Леонідович
Богачов
Кафедра теоретичної і практичної філософії
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра теоретичної і практичної філософії
Філософський факультет