Поведінка фінансових ринків

Освітня програма: Фінансові інститути та ризик-менеджмент (денна)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Поведінка фінансових ринків
Код дисципліни
ВБ
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. базові знання у сфері фінансів відповідно до «Програми вступного випробування на освітньо-професійну програму «Фінансові інститути та ризик-менеджмент»»; 2. вміти аналізувати причини та наслідки змін фінансового ринку, з урахуванням різних невизначених ситуацій; 3. володіння елементарними навичками роботи з інформаційними джерелами.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних та методологічних засад діджиталізації фінансових інститутів та їх електронних форм ведення бізнесу; висвітленню практичних аспектів взаємодії суб’єктів фінансової сфери. Студенти повинні отримати уявлення про сучасні методи взаємодії на ринку фіансовихих послуг та основні відмінності від класичних форм. Курс побудований з використанням сучасної західної та вітчизняної фінансової літератури. Дисципліна розкриває практичну значимість діджиталізації фінансової сфери взаємодії та її роль. Діджиталізація сьогодні проявляється на всіх рівнях, як ведення бізнесу, так і державного управління, особливо на ринках фінансових послуг, і виступає як стратегічний інструмент оптимізації взаємодії з урахуванням можливих ризиків.
Рекомендована та необхідна література
1. Ринок фінансових послуг: підручник / Приказюк Н.В., Лютий І.О., Пікус Р.В., Рожко О.Д. та ін.; за ред. Н.В. Приказюк: К.: ФОП Ямчинський О.В., 2019. 757 с. 2. Міждисциплінарний словник зі страхування та ризик-менеджменту / [Р.В. Пікус, Н.В. Приказюк, О.М. Лобова та ін.]; за наук. ред. проф. Р.В. Пікус. – К.: Логос, 2015. – 509 с. 3. Baker H.K. Behavioral Finance: Investors, Corporations, and Markets / H.K. Baker, J.R. Nofsinger. – Hoboken : John Wiley & Sons, 2017. – 768 p. 4. Statman M. What Is Behavioral Finance? / M. Statman // Handbook of Finance. Vol. II / F.J. Fabozzi. – Hoboken : John Wiley & Sons, 2018. – P. 79–84 5. Ritter J.R. Behavioral finance / J.R. Ritter //Pacific-Basin Finance Journal. – 2013. – No 4. – P. 429– 437 6. Pompian M. Behavioral finance and investor types: managing behavior to make better investment decisions / M. Pompian. – N. J. : Wiley finance series, 2018 – 232 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – послідовне формування у студентів розуміння та знань сучасних і актуальних практик господарської та інвестиційної діяльності, що базуються на виявленні психологічних явищах, емоціях та груповій поведінці, що дозволяє приймати інвестиційні та фінансові рішення в умовах невизначеності та підготовка студентів до активної діяльності в області взаємодії із відповідними системами фінансових ринків.
Методи та критерії оцінювання
Оцінка формується за модульно-рейтиговою системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки (40%) включає: усні доповіді, опитування, тестування та оцінювання практичної підготовки (60%) - виконання творчих аналітично-розрахункових робіт, презентацій. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістових модулів, виконання всіх зазначених робіт та виконання індивідуальної аналітично-розрахункової роботи.
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра страхування, банківської справи та ризик-менеджменту
Економічний факультет