Управління соціальними ризиками
Освітня програма: Фінансові інститути та ризик-менеджмент (денна)
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Управління соціальними ризиками
Код дисципліни
ОК10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 4. Вишукувати, обробляти, систематизувати та аналізувати інформацію, необхідну для вирішення професійних та наукових завдань в сфері фінансів, банківської справи та страхування. ПРН 5. Вільно спілкуватися іноземною мовою усно і письмово з професійних та наукових питань, презентувати і обговорювати результати досліджень. ПРН 7. Вирішувати етичні дилеми з опорою на норми закону, етичні принципи та загальнолюдські цінності у сфері фінансів, банківської справи та страхування. ПРН 9. Застосовувати управлінські навички в сфері фінансів, банківської справи та страхування. ПРН 12. Обґрунтувати вибір варіантів управлінських рішень в сфері фінансів, банківської справи та страхування та оцінювати їх ефективність з урахуванням цілей, наявних обмежень, законодавчих та етичних аспектів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальний курс «Управління соціальними ризиками» є частиною циклу професійної підготовки фахівця ступеня магістра. Необхідною умовою для успішного оволодіння навчальним предметом є володіння базовими знаннями з фінансів відповідно до умов вступних іспитів на програму Фінансові інститути і ризик менеджмент.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів: 1. «Управління соціальними ризиками у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування в Україні». 2. «Управління соціальними ризиками у пенсійній та медичній сферах в Україні».
Рекомендована та необхідна література
1. БерезінаС.Б. Соціальні ризики: теорія, методологія, захист: монографія / С.Б. Березіна; Київ: Компрінт. – 2018. 543 с. 2. Social insurance. Tutorial. Picus. RV, Prikazyuk NV, Berezina SB, Tretyak DD K. COMPRINT - 197 p.2017 3. Social insurance: laboratory workshop / S.B. Berezina, DD Third. - К.: «Коmprint» -185p. 2017 4. Factors for influence and minimization of the risks of natural population movement // Monograph "Sustainable development in a modern knowledge society" .- 2021.-P.214-229 5. Perspectives on the impact of migration risks on the state economy // Monograph “Social capital: vectors of development of behavioral economics”.- 2021.-P.87-100 6. Definition of the European vector for the development of civil bility insurance for vehicle owners. Technological audit and production reserves. Issue 1/4 (33), 2017. - P.42-48.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – досягнення майбутніми фахівцями у сфері соціального страхування належного рівня знань у галузі управління та надання соціальних послуг в Україні.
Методи та критерії оцінювання
Оцінка формується за модульно-рейтинговою системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки (40%) включає: усні доповіді, опитування, тестування та оцінювання практичної підготовки (60%) - виконання творчих аналітично-
розрахункових робіт, презентацій. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістових модулів, виконання всіх зазначених лабораторних робіт та виконання індивідуальних аналітично-розрахункових робіт.
Мова викладання
Англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни