Прикладна статистика у фінансовій сфері

Освітня програма: Фінансові інститути та ризик-менеджмент (денна)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Прикладна статистика у фінансовій сфері
Код дисципліни
ОК7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРНЗ. Здійснювати адаптацію та модифікацію існуючих наукових підходів і методів до конкретних ситуацій професійної діяльності. ПРН4. Вишукувати, обробляти, систематизувати та аналізувати інформацію, необхідну для вирішення професійних та наукових завдань в сфері фінансів, банківської справи та страхування ПРН10. Здійснювати діагностику і моделювання фінансовоїдіяльності суб’єктів господарювання, у тому числі фінансових інститутів. ПРН13.Оцінювати ступінь складності завдань при плануванні діяльності фінансових інститутів та опрацюванні їх результатів. ПРН20. Демонструвати навички складання фінансової звітності, аналізу та інтерпретації фінансової, статистичної та суміжної інформації
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Основою вивчення цієї дисципліни є такі навчальні дисципліни, як: "Статистика", "Вища математика для економістів", "Теорія імовірностей та математична статистика". Вміти використовувати програмні засоби обробки великих обсягів даних і проблемно-орієнтовані пакети прикладних програм. Володіти навичками статистичної обробки і візуалізації даних. В свою чергу,знання з даної дисципліни сприяють успішному виконанню магістерських робіт.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів: модуль - 1 «Система автоматизованої обробки інформації», в якому розглядаються принципи роботи :робочий інтерфейс,управління базами даних, формування робочої книги та файлів звіту. Використання методу описової статистики: групування та перегрупування,узагальнення та порівняння за допомогою середніх, абсолютних і відносних величин, а також методи оцінювання та аналізу варіації, диференціації, концентрації та порівняння структур в часі і просторі, модуль 2 - «Аналітична статистика», де розкриваються методи перевірки статистичних гіпотез щодо: характеристик вибіркової сукупності, відповідності емпіричного , істотності розбіжностей середніх і часток у порівняних сукупностях, а також дисперсій, випадковості взаємозв’язку між ознаками; методи аналізу тенденції розвитку та сезонних коливань, індексного аналізу.
Рекомендована та необхідна література
1. ErikLindström,HenrikMadsen,JanNygaardNielsen.StatisticsforFinance:ChapmanandHall/CRC,20 20. 384 р. 2. PerumalMariappan.StatisticsforBusiness:ChapmanandHall/CRC,2019.372р. 3. Кушнір Н.Б.,Кузнєцова Т.В.,Красовська Ю.В.Статистика:Навч.посіб./Н.Б.Кушнір,Т.В.Кузнєцовата ін.– К.: Центрнавчальної літератури, 2019.– 208 с. 4. Мармоза А.Т. Практикум з теорії статистики ісільськогосподарської статистики:Навч.посіб./А.Т. Мармоза. – К.:Центр навчальної літератури,2019.–664 с. 5. ЄрінаА.М.,ПальянЗ.О.СAтатистика:підручник/А.М.Єріна,З.О.Пальян.– К:КНЕУ,2010.–351 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – є оволодіння методами автоматизації статистичного аналізу. Навчальна задача курсу полягає у вивченні основних можливостей прикладного пакету Statistica у аналізі соціально – економічних явищ і процесів.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється в балах:максимум –60 балів/мінімум-36 балів,в т.ч. - виконання практичних вправ під час практичних занять (РН1;2.1-2.3;3.1;4)-30 балів/18 балів; - 2 контрольні модульні роботи (теми 3-5 та 6-9) – кожна по 5 балів, разом - 10 балів/6 балів; - підготовка та презентація індивідуального проекту (РН1;2.1-2.3;3.2;4) – 20 балів/12 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни