Міжнародні відносини та світова політика

Освітня програма: Міжнародний бізнес (з обов’язковим вивченням двох іноземних мов)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародні відносини та світова політика
Код дисципліни
ОК04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати,розуміти природу міжнародних відносин та регіонального розвитку, еволюцію, стан теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики, а також природу та джерела політики держав на міжнародній арені і діяльності інших учасників міжнародних відносин. Знати та розуміти природу та динаміку міжнародної безпеки, розуміти особливості її забезпечення на глобальному, регіональному та національному рівні, знати природу та підходи до вирішення міжнародних та інтернаціоналізованих конфліктів. Досліджувати проблеми міжнародних відносин, регіонального розвитку, зовнішньої політики, міжнародних комунікацій, із використанням сучасних політичних, економічних і правових теорій та концепцій, наукових методів та міждисциплінарних підходів, презентувати результати досліджень, надавати відповідні рекомендації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- Знати теоретичні аспекти та основи регулювання в сфері різних форм міжнародних відносин. - Вміти аналізувати причини та наслідки хронологічних подій. - Володіти аналізом нормативних документів, аналітичних матеріалів та джерел статистичних даних. - Знати англійську або інші іноземні мови для кращих можливостей ознайомлення з певними дослідженями, міжнародними документами та джерелами.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Системний підхід до вивчення міжнародних відносин. 1. Міжнародні відносини і світова політика як навчальна дисципліна. Мета і завдання курсу. 2. Системний підхід до вивчення міжнародних відносин. 3. Перша світова війна ії наслідки. 4. Становлення Версальсько-Вашінгтонської системи повоєнного устрою світу. 5. Друга світова війна ії наслідки. Змістовний модуль 2. Міжнародні відносини та світова політика в умовах постбіполярності. 1. Трансформація глобальної міжнародної системи і становлення постбіполярного світу. 2. Европа в сучасних міжнародних відносинах. 3. Лідерство і критерії лідерства в світовій політиці. Трансформація місця і ролі США, КНР та Росії в міжнародних відносинах. 4. Регіони сучасного світу в умовах глобалізації. Близькосхідна система міжнародних відносин. 5. Трансформація пострадянського простору.
Рекомендована та необхідна література
Коппель О.А., Пархомчук О.С. Міжнародні відносини ХХ століття (навчальний посібник).- К.: „Друкарський двір Олега Федорова”, 2019. -390 с. Коппель О.А., Пархомчук О.С. Міжнародні системи та глобальний розвиток” (навчальний посібник). – К.; ВПЦ „Київський університет”.-2006. – 314 с. Системи міжнародних відносин. (навчальний посібник).– К.; ВПЦ „Київський університет”.-2007. – 142 с. Міжнародні системи та світова політика: підручник/кер.авт.кол. В.Ю. Крушинський; за ред. В.А.Манжоли. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2010. – 863 с. Міжнародні системи і глобальний розвиток: підручник/ Кер. Авт. Коллективу О.А.Коппель; за ред. Л.В.Губерського, В.А.Манжоли. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 606 с. Політична енциклопедія. Редкол.: Ю.Леванець(голова), Ю.Шаповал (заст.голови) та ін. – К.: Парламентське видавництво, 2012. – 808 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, кейс-стаді, дискусії, есе.
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія, задачі: до 30 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи (презентація – кейс): до 10 балів. 3.Дві модульні контрольні роботи (тест): до 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни