Психологія консультування в політичній сфері

Освітня програма: Політична психологія

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Психологія консультування в політичній сфері
Код дисципліни
ОК. 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР2. Вміти організовувати та проводити психологічне дослідження із застосуванням валідних та надійних методів. ПР4. Робити психологічний прогноз щодо розвитку особистості, груп, організацій.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: теоретичні основи, методологію та базові методи консультаційної роботи в політичній сфері за рахунок успішного опанування дисциплін дисциплін «Соціальна психологія», «Політична психологія», «Психологія іміджмейкінгу», «Психологія реклами», «Психологія PR»; 2. Вміти: планувати, організовувати та проводити консультаційну роботу. 3. Володіти: навичками розробки та проведення консультацій з клієнтами, базовими методами планування та розробки консалтингових заходів, необхідних в діяльності практичного психолога.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомлення студентів з методологією політичного консультування, особливостями побудови та організації консультаційної діяльності в політичній сфері, підходами та методами, які складають основу сучасних психологічних технологій політичного консалтингу, можливостями їх застосування в практичній діяльності психолога. Дисципліна забезпечує: 1) набуття студентами необхідних знань про систему психологічного супроводу в політичній сфері; 2) ознайомлення з психологічними технологіями політичного консультування; 3) оволодіння методами політичного консалтингу; 4) розвиток вмінь та навичок використання сучасних психологічних технологій в політичній сфері; 5) формування професійного мислення, уміння здійснювати аналіз складних психологічних явищ та процесів в в політичній сфері.
Рекомендована та необхідна література
Баронін А. С. Аналіз і прогноз у політиці та бізнесі : курс лекцій. К. : Вид. ПАЛИВОДА А. В., 2005. 128 с. Фролов П. Д. Технології побудови цільового іміджу політика. Сучасна українська політика. Політики і політологи про неї. Спецвипуск: Політичний менеджмент. Український центр політичного менеджменту. Київ, 2008, С.234 – 243. Шведа Ю. Вибори від А до Я : наст. книга менеджера виборчої кампанії. Львів : Астролябія, 2015. 383 с. Feltus W. J. (2017). Inside Campaigns : Elections through the Eyes of Political Professionals. Thousand Oaks, CA : CQ Press. Johnson, D. (2010). Routledge Handbook of Political Management. Routledge.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді (виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення): 28/17 балів Аналітична доповідь: 28/17 балів Творча самостійна робота: 24/14 балів Підсумкова контрольна робота: 20/12 балів Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом, 40 балів по 100 бальній шкалі. Форма проведення – письмова. Види завдань – відкриті питання, творчі завдання; при цьому відповідь на відкрите питання 1 – у 25 %; відповідь на відкрите питання 2 – у 25%, творче завдання – у 35 % від сукупної оцінки. Мінімальний пороговий рівень екзаменаційної оцінки, за якої іспит вважається складеним, не може бути меншою за 24 бали. Умови допуску до іспиту. Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Відмінно / Excellent 90-100 Добре / Good 75-89 Задовільно /Satisfactory 60-74 Незадовільно / Fail 0-59
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олег Петрович Соснюк
Кафедра соціальної психології
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної психології
Факультет психології