Давньогрецька мова і латина

Освітня програма: ОПП Філософія. 2021. Денна форма навчання.

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Давньогрецька мова і латина
Код дисципліни
ОК.32
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 3.Знати основні етапи, напрямки в історії світової та вітчизняної філософії. ПРН 4.Аналізувати та коментувати літературу з філософської,соціокультурної та загальногуманітарної проблематики. ПРН 10.Мати навички реферування, систематизованого огляду та порівняльного аналізу філософської та загальнонаукової літератури. ПРН 16. Вміти застосовувати загальногуманітарні та філософські знання в різних сферах життєдіяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти повинні мати загальні відомості про історико-культурний контекст античності та базовий обсяг знань з історії античної філософії, основ граматичної термінології. 2. Вміти визначати та розкривати міжмовні та міжкультурні взаємозв'язки; аналізувати явища лінгвокультурної інтерференції. 3. Володіти базовими навичками морфемного, морфологічного і синтаксичного аналізу одиниць іноземної мови та навичками лексико-етимологічного і історико-філософського аналізу і коментування речень та текстів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана ознайомити студентів з основами граматики класичних мов для читання творів давньогрецькою та латинською мовами представників різних філософських шкіл. Розглядаються відомості з фонетики, морфології та синтаксису давньогрецької мови та латини, вивчається філософська термінологія класичними мовами, аналізуються процеси формування грекомовної філософської термінології, її вплив на латиномовну та створення оригінальної латиномовної філософської термінології; з’ясовується роль класичних мов у європейському філософському континуумі.
Рекомендована та необхідна література
Звонська Л.Л. Давньогрецька мова для філософів. – К: Дух і літера, 2011. – 640 с. Звонська Л.Л. Давньогрецька мова. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. – 686 с. Звонська Л.Л., Шовковий В.М. Латинська мова. – К.: Знання, 2006. – 711 с. Енциклопедичний словник класичних мов / За ред. Л.Л.Звонської. К.:ВПЦ «Київський університет», 2017. – 552 с. Palmer L.R. The Greek Language. – London: Faber. 1979. – 370 р. Palmer L.R. The Latin Language. – London: Faber. 1984. 372 р
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форм контролю. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «незараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання контрольної роботи, підготовки презентацій та\або рефератів. Усі види робіт за семестр мають у підсумку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів.
Мова викладання
Українська