Традиційна логіка

Освітня програма: ОПП Філософія. 2021. Денна форма навчання.

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Традиційна логіка
Код дисципліни
ОК.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 11. Вміти аналізувати міркування та робити ґрунтовні смислові узагальнення, висновки. ПРН 12. Вміти викладати власні міркування послідовно, логічно, систематично та аргументовано. ПРН 13. Критично оцінювати власну позицію та знання, порівнювати і перевіряти отримані результати. ПРН 14.Уникати симуляцій, плагіату та інших виявів академічної недоброчесності у сфері професійної діяльності або навчання. ПРН 15.Мати навички ведення інтелектуальних дискусій на засадах діалогу, відкритості й толерантності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Студенти мають знати історію розвитку людства і суттєві риси природної мови. 2.Студенти мають вміти виявляти структурні компоненти висловлювань та міркувань, презентованих за допомогою природної мови. 3. Студенти мають володіти базовими навичками роботи з фаховою літературою та пошуковими системами в інтернеті.
Зміст навчальної дисципліни
«Традиційна логіка» є обов'язковою дисципліною. Студенти вивчають питання щодо визначення логіки як науки, знайомляться з логічними операціями, видами міркувань, типовими помилками, яких припускаються у процесі визначень, поділів, класифікацій, при порушені законів логіки та неправильної побудови міркувань. Студенти оволодівають логічним інструментарієм, який дозволяє розмірковувати правильно з точки зору логіки; уникати помилок у своїх міркуваннях; розпізнавати логічні помилки у міркуваннях інших людей.
Рекомендована та необхідна література
1. Конверський, А.Є., (2016) Логіка. Підручник – Київ: Центр учбової літератури. 2. Конверський, А.Є., (2004) Логіка (традиційна та сучасна). Підручник – Київ: Центр учбової літератури. 3. Хоменко, І.В., (2007) Логіка. Підручник. – Київ: Центр учбової літератури. 4. Хоменко, І.В., (2019) Логіка. Теорія та практика. Підручник. Київ: Центр учбової літератури. 5. Хоменко, І.В., (2021) Традиційна логіка. Підручник. Електронне видання, http://www.e-philosophy.kiev.ua/course/view.php?id=8
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту: Іспит у письмовій формі - 24 / 40 балів. Білет складається з 2 питань, кожне з яких оцінюється за шкалою 20 білів, що в загальному підсумку дає 40 балів за іспит. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів. У випадку, коли студент на іспиті набрав менше 24 балів, вони не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час навчального періоду). Рекомендований мінімум допуску до іспиту – 36 балів. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестр (мінімум 36, максимум 60 балів) та екзаменаційної роботи (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Вікторівна Хоменко
Кафедра логіки
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра логіки
Філософський факультет