Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: ОПП Філософія. 2021. Денна форма навчання.

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ОК.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 1.Розуміти сенс філософії, її місце в системі культури. ПРН 3. Знати основні етапи, напрямки в історії світової та вітчизняної філософії. ПРН 4. Аналізувати та коментувати літературу з філософської, соціокультурної та загальногуманітарної проблематики. ПРН 5. Спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 18. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень; знати ключові історичні етапи розвитку української культури. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; здатність проведення досліджень, вчитися і оволодівати сучасними знаннями, вміти шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Українська та зарубіжна культура» знайомить студентів із логікою розвитку культури та формує навички теоретичного осмислення її феноменів. Навчальна дисципліна узагальнює та систематизує уявлення про культурно-історичний розвиток, взаємодію культури та природи, специфіку культурної еволюції, основні принципи класифікації культурної еволюції та її етапи, ранні форми культури, культуру збирання і полювання, культуру Стародавнього Сходу, античності, середньовічну європейську культуру, культура Відродження, специфіку Реформації і становлення культури Нового часу, культуру доби Просвітництва, культуру ХIХ - ХХ століття, добу модерну та постмодерну. Студенти отримують знання щодо місця української культури у розвитку світової та європейської культури, ключових історичних етапів її розвитку, світоглядних цінностей, найбільш вагомих художньо-мистецьких, інтелектуальних та суспільних здобутків.
Рекомендована та необхідна література
1. Історія світової культури. Культурні регіони: Навчальний посібник / Під ред Л.Левчук. – К.: Либідь, 2000. 2. Історія світової культури: Навч. посіб./ Керівник авт.колективу Л.Т.Левчук. – 3-тє вида., переробл. ідоп. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 400 с. 3. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. Авторів; за ред.. А.Є. Конверського. – Х.: Фоліо, 2016. – 863 с. 4. Культурологія: українська та зарубіжна культура Навч.посіб. / М.М.Закович, І.А.Зязюн, О.М.Семашко та ін. За ред. М.М.Заковича – К., 2004. - 567 с. 5. Ліндсей Дж. Коротка історія культури. В 2-ох т. - Київ, 1994. 6. Попович М.В.Нарис з історії культури України. – К.: «АртЕк», 1998 . – 728 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту: Іспит у письмовій формі – 24 / 40 балів Екзаменаційне оцінювання відбувається в письмовій формі. Білет складається з 2 питань, кожне з яких оцінюється за шкалою 20 білів, що в загальному підсумку дає 40 балів за іспит. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів. Рекомендований мінімум допуску до іспиту – 36 балів. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестр (мінімум 36, максимум 60 балів) та екзаменаційної роботи (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська