Анатомія людини

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Анатомія людини
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Демонструвати спілкування в діалоговому режимi з колегами та цільовою аудиторiєю, ведення професійної наукової дискусiï, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної анатомії людини. Розуміти основні терміни. концепції, принципи, теорії і закони в галузі наук і на межі предметних галузей. здатність виявляти знання в практичних ситуаціях. здатність використовувати знання та розуміння предметної області та розуміння професії розуміння саморегуляції та ведення здорового способу життя, здатність до адаптації та дії в новій ситуації здатність усвідомлювати вибір стратегії спілкування, уміння працювати в команді, навички міжособистісної взаємодії здатність ефективно спілкуватися, формувати та розв'язувати завдання рідною мовою як усно, так і письмово.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Медичної біології», «Медичноï хімії», «Біоорганічної та біологічної хімії», «Медичної та біологічної фізики», «Нормал,чоï фізіології людини», «Гістології, цитології та ембріології». 2. Вмiння самостійно застосовувати знання iз медичної біології, гістології цитологи тa ембріології, фізіології та ін. навчальних дисциплін для вирішення конкретних науково практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни «Нормальна анатомія людини» для студентів являє собою адаптовану до потреб медицини класичну модель унiверситетського курсу, який передбачає набуття кожним студентом знань у світі природничо-наукових уявлень про будову і функції організму людини в цілому, вміння використовувати набуті знання при подальшому вивченні інших фундаментальних наук медицини та у практичній діяльностi. Предметом вивчення навчальної дисципліни «анатомія людини»: наука про форму, будову, походження та розвиток органів, систем і організму людини в цілому.
Рекомендована та необхідна література
1.Анатомія людини : підручник у 3-х т. / А.С. Головацький, В.Г.Черкасов, М.Р. Сапін та [iн.] - Вид. 3-те, доопрацьоване - Вінниця : Нова книга, 2015. - 376 с. : іл. 2. Черкасов В.Г., Бобрик 1.1., Гумiнський Ю.Й., Ковальчук О.І. Міжнародна анатомічна термінологія (латинські, українські, російські та англійськi еквіваленти) Вінниця: Нова Книга, 2010. - 392 с. 3. Черкасов В.Г., Хмара Т.В., Макар Б.Г., Пронясв Д.В. Анатомія людини. Чернівці: Мед.університет. 2012. - 462 с. 4. Анатомія людини. В.Г. Черкасов, С.Ю. Кравчук. - Вінниця: Нова книга, 2011. - 640с. 5. Анатомія людини / [Ковешніков В.Г., Бобрик 1.1.. Головацький А.С. та ін.]; за ред. В.Г. Ковешнікова -Луганськ: Вiртуальна реальність, 2008. - Т.3.-400. 6. Sobotta. Атлас анатомії людини. У двох томах. Переробка та редакція українського видання: Черкасов., пер. О. Г. Ковальчука. - Київ : Український медичний вісник, 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: модульні контрольні роботи, реферативні роботи з сучасних питань нормальноï анатомії людини, оформлення результатів самостійної підготовки в робочому зошиті, оволодіння практичними навичками, усні відповіді, доповнення. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська