Нова та новітня історія країн Азії та Африки

Освітня програма: Східноєвропейські історичні студії

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Нова та новітня історія країн Азії та Африки
Код дисципліни
ОК 19.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні факти і тенденції розвитку, провідних історичних осіб у країнах Далекого і Близького Сходу, Південно- Східної Азії та Африки у XVII – ХІХ ст. Знати основні факти і тенденції розвитку, провідних історичних осіб у країнах Далекого і Близького Сходу, Південно-Східної Азії та Африки у XХ – на початку ХХІ ст. Вміти усно та письмово характеризувати і оцінювати основні події, процеси, фактори і тенденції розвитку провідних країн Далекого і Близького Сходу, Південно-Східної Азії та Африки у XVII – ХІХ ст. на основі аналізу історичних джерел і наукової літератури.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні процеси і події з історії країн Азії і Африки у попередній історичний період. Вміти визначати особливості розвитку країн Азії і Африки у різних сферах (державного устрою, соціальній, економічній, культурній), порівнювати їх з розвитком країн Заходу. Володіти навичками критики джерел, історичного аналізу, встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Нова і новітня історія країн Азії і Африки» знайомить студентів з основними подіями і процесами в історії ключових країн Азії і Африки в XVII – на початку ХХІ ст., основними тенденціями їхнього розвитку і факторами, які на них впливали, ставить їх у контекст глобальної історії цього періоду, визначає їхні роль і місце в ній. Основним лейтмотивом історичного поступу країн Азії і Африки у новий час було європейське колоніальне проникнення та перехід від традиційного державного і суспільного устрою до проведення часткової модернізації, запозичення і адаптації до місцевих умов окремих європейських ідей. Вони стали рушійною силою політичних і суспільних трансформацій в Азії і Африці в першій половині ХХ столітті, та формування національно-визвольних рухів, що зрештою на тлі глобальних змін привели ці країни до незалежності в другій половині ХХ ст.
Рекомендована та необхідна література
1. Бураков Ю.В. Новітня історія країн Азії та Африки (1945 – 1992). – К., 1993. 2. Головченко В.І., Рубель В.А. Нова історія Азії та Африки: колоніальний Схід. – К., 2010. 3. Гон М. Новітня історія країн Азії в повоєнний період. – Рівне, 2000. 4. Кириченко В.П. Нова історія країн Азії, Африки та Латинської Америки : [навч. посібн.]. – К., 2002. 5. Козицький А. Новітня історія країн Азії та Африки: посібник для студентів іст. і гум. факультетів ун-тів. – Львів, 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота, залік.
Методи та критерії оцінювання
1. Модульна контрольна робота з тем ЗМ1 (тест): РН 1.1 – 5 балів/3 бали*. Модульна контрольна робота з тем ЗМ2 (тест): РН 1.2 – 5 балів/3 бали 2. Академічне есе з тем ЗМ 1: РН 2.3 – 7 балів/ 4 бали. Академічне есе з тем ЗМ2: РН 2.4 – 7 балів/ 4 бали. 3. Оцінювання роботи під час семінарських занять ЗМ1: РН 2.1 – 28 балів/17 балів. Оцінювання роботи під час семінарських занять ЗМ2: РН 2.2 – 28 балів/17 балів. * максимальний бал / пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю. - підсумкове оцінювання: - форма оцінювання – залік; 4. Залік РН 2.5, 2.6 – 20 балів /12 балів. - максимальна кількість балів, які може отримати студент – 20 балів;
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра нової та новтньої історії зарубіжних країн
Історичний факультет