Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв
Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР04. Вміти застосовувати положення нормативних документів, що регламентують порядок проведення сертифікації продукції, атестації виробництва, вимоги до організації систем управління якістю на підприємствах, правила оформлення технічної документації та ведення технологічного процесу, базуючись на знаннях, одержаних під час практичної підготовки. ПР05. Вміти аналізувати нормативні документи (державні а галузеві стандарти, технічні умови, настанови тощо), складати окремі розділи технологічної та аналітичної документації на. Біотехнологічні продукти різного призначення; аналізувати технологічні ситуації, обирати раціональні технологічні рішення. ПР13. Вміти здійснювати техніко-економічне обґрунтування виробництва біотехнологічних продуктів різного призначення (визначення потреби у цільовому продукті і розрахунок потужності виробництва).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Основи біотехнологія», «Біобезпека в біотехнології».
2. Вміти самостійно застосовувати знання з молекулярної біології, біотехнології, фармацевтики та інших дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою.
3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та біотехнологічній лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна покликана надати теоретичні знання та практичні навички з основ законодавства, аналізу та застосування вимог нормативних актів та положень нормативно-технічних документів (державні та галузеві стандарти, технічні умови, настанови тощо), що регулюють порядок проведення сертифікації продукції, атестації виробництва, вимоги до організації систем управління якістю на підприємствах, правила оформлення технічної документації та ведення технологічного процесу, базуючись на знаннях, одержаних під час практичної підготовки.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про стандартизацію» 1315-VII, редакція від 03.07.2020, «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» від 15.01.2015 № 124-VIII.
3. Державна Фармакопея України / Державне підприємство «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів», 2–е вид. – Харків: 2014.
4. СТ-Н МОЗУ 42-4.0:2016. Настанова лікарські засоби. Належна виробнича практика.
5. ДСТУ: 3803-98 Біотехнологія. Терміни та визначення. , ISO 9000-2015 Системи управління якістю. Основні положення та словник., ISO 9001 – 2015 Системи управління якістю. Вимоги.
9. Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв: Управління якістю та безпека біотехнологічної продукції: Навчальний посібник / Т.Ф. Козловська, О.В. Новохатько, О.О. Никифорова. – Кременчук: Видавництво КрНУ – 2017. – 146 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1-1.6– 20 балів/ 10 балів.
2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.7, 1.8 – 20 балів/ 10 балів.
3. Звіти по практичним заняттям – РН 2.1-3.1 – 20 балів/ 10 балів.
4. Опитування, реферат – РН 2.1-3.1 – 20 балів/ 10 балів.
5. Контрольна робота – РН 2.1, 2.2, 2,4, 3.1 – 20 балів / 10 балів.
Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни