Фізіологія людини та тварин

Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фізіологія людини та тварин
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР06. Вміти визначати та аналізувати основні фізико-хімічні властивості органічних сполук, що входять до складу біологічних агентів (білки, нуклеїнові кислоти, вуглеводи, ліпіди). ПР10. Вміти проводити експериментальні дослідження з метою визначення впливу фізико-хімічних та біологічних факторів зовнішнього середовища на життєдіяльність клітин живих організмів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальної дисципліни «Біохімія». 2. Вміння самостійно застосовувати знання з дисципліни «Біохімія» для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Фізіологія людини та тварин» формуються уявлення про структурну та функціональну єдність фізіологічних систем організму людини. При цьому висвітлюються вікові та статеві особливості функціонування різних органів і систем. Також звертається увага на порівняльно-фізіологічні дані, на підставі яких демонструється еволюція функцій організму. Отримані знання можуть бути використані студентами не лише у навчальному процесі, але і під час наукової діяльності в області суміжних та міждисциплінарних наук.
Рекомендована та необхідна література
1. Чайченко Г.М., Цибенко В.О., Сокур В.Д. Фізіологія людини і тварин. – К.: Вища школа, 2003. – 463 с. 2. Макарчук М.Ю., Цибенко В.О., Пасічніченко О.М., Лященко Т.П. Основні поняття і визначення з курсу фізіології людини і тварин. – К.: Український фітосоціологічний центр, 2003. – 144 с. 3. Методичні вказівки до практикуму з фізіології людини і тварин / Під редакцією М.Ю. Макарчука та О.М. Пасічніченка. – К.: Український фітосоціологічний центр, 2003. – 128 с. 4. Зошит-практикум з фізіології людини і тварин // За редакцією Макарчука М.Ю., Пасічніченка О.М. – К.: «РА «АМТ», 2014. – 152 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, лабораторна робота, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Cеместрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1 – 2.5.(блок тем Розділу 1) – 15 балів / 7,5 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1 – 2.5 (блок тем Розділу 2) – 15 балів / 7,5 балів 3. Оформлення результатів лабораторних досліджень – РН 1.1– 2.5, 3.2 –15 балів / 7,5 балів 4. Усні відповіді – РН 1.1. – 3.2. – 10 балів / 5 балів 5. Доповнення – РН 1.1. – 3.2. – 5 балів / 2,5 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”