Фізіологія регіонального кровообігу

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фізіологія регіонального кровообігу
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР8. Застосовувати під час проведення досліджень знання особливостей розвитку сучасної біологічної науки, основні методологічні принципи наукового дослідження, методологічний і методичний інструментарій проведення наукових досліджень за спеціалізацією. ПР19. Вирішувати науково-теоретичні, науководослідні та прикладні задачі біології відповідними методами. ПР40. Вміти узагальнювати різноманітні експериментальні дані та обґрунтовувати тезу про єдність організму людини і тварин як єдиного цілого з середовищем їхнього існування на основі знань про будову та механізми функціонування різних органів та систем організму спираючись на поглиблені знання з дисциплін професійно-практичної підготовки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування навчальних дисциплін «фізіологія та анатомія людини і тварин», «біохімія», «біофізика», «фізіології крові і дихання», «фізіологія кровообігу». 2.Вміти самостійно застосовувати знання з цитології, фізіології, біохімії, анатомії та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіння базовими навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
“Фізіологія реґіонального кровообігу” охоплює вивчення морфофункціональних особливостей кровообігу в окремих органах і тканинах (у легенях, серці, скелетних м’язах, шлунку, печінці, шкірі та ін.) і механізмів саморегуляції та нейрогуморальної регуляції реґіонарного кровообігу. а також значення та можливостей практичного застосування набутих знань в галузі науки та інших сферах, зокрема, у медицині. Методи та прийоми досліджень фізіології реґіонарного кровообігу можуть застосовуватись як у дослідженнях суміжних наук, так і в міждисциплінарних науках.
Рекомендована та необхідна література
1. Мельничук Д.О., Томчук В.А., Янчук П.І. та ін. Методи дослідження функціонального стану печінки та біліарної системи: Навчальний посібник. – К.: НУБіН України, 2015. – 415 с. 2. Цибенко В.О. Фізіолгія серцево-судинної системи. – К.: Фітосоціоцентр, 2002. – 248 с. 3. Цибенко В.О. Кровообіг. – Черкаси: Черкаський ЦНІІ, 2010. – 295 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1; 1.2,1.3, 2.1,– 20 балів/10 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.4; 2.2 – 20 балів/10 балів 3.Лабораторні роботи: РН 2.1–2.2, 3.1– 10 балів/ 5 балів 4. Оцінювання презентації / доповіді РН 1.1–1.4, 3.1, 4.1 –10 балів/ 5 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни