Основи соціально-правового захисту

Освітня програма: Соціальна педагогіка бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Основи соціально-правового захисту
Код дисципліни
ВБ 1.5.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 8; ПРН 14; ПРН 15; ПРН 28. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми».
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: нормативно-правові норми, представництво та захист прав особистості: як дітей, молоді, так і дорослих; знання особливостей реалізації державної політики України. Володіння базовими уміннями роботи із законодавством в частині унормування та регламентування соціально-педагогічної діяльності. Вміти: запобігати можливим ризикам і небезпекам для благополуччя й здоров’я дітей, молоді, сімей та інших категорій населення, визначати та сприяти створенню безпечного сприятливого соціального середовища для них. Володіти: компетенціями законодавчих засад здійснення соціально-правового захисту особистості.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної програми – опанування студентами знань щодо теоретико-нормативних засад соціально-правового захисту особистості, а також оволодіння уміннями здійснювати аналіз та застосовувати положення нормативно-правових документів у соціально-педагогічній роботі в цілому та сфері соціально-правового захисту клієнтів, зокрема, і міжвідомчій співпраці.
Рекомендована та необхідна література
Бондаренко Г. В. Основи соціально-правового захисту / Уклад. Г. В. Бондаренко. Умань, ФОП Жовтий, 2015. 124 с. Методи соціальної роботи (на основі Державних стандартів соціальних послуг) / І. Іванова. К. : Університет «Україна». 2018. 420 с. Право соціального забезпечення в Україні: підручник / О.М. Ярошенко, Г.О. Барабаш, Н.М. Вапнярчук та ін.; за ред. О.М. Ярошенка. 4-те вид., переробл. і допов. Х.: Право, 2015. 458 с. Правовідносини соціального забезпечення: суб’єкти, зміст, об’єкти : монографія / С. М. Синчук ; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2015. 421 с. Семигіна Т. Сучасна соціальна робота // Академія праці, соціальних відносин і туризму. Київ:, 2020. 275 с. 6. Соціальна робота з різними групами клієнтів : навчальний посібник / [уклад. : Т.Д. Кочубей, О. М. Бойко]. Умань : ФОП Жовтий О.В., 2016. 278 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Творчі та репродуктивні завдання з самостійної роботи – до 5 балів за кожне 2. Підготовка доповідей та рефератів – до 10 балів за кожне 3. Модульна контрольна робота – до 15 балів - підсумкове оцінювання у формі іспиту – до 40 балів За результатами роботи протягом семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як накопичення оцінок за модуль у семестрі та оцінки за іспит. При цьому, кількість балів: 1-34 відповідає оцінці «незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням дисципліни; 35-59 відповідає оцінці «незадовільно» з можливістю повторного складання; 60-64 відповідає оцінці «задовільно» («достатньо»); 65-74 відповідає оцінці «задовільно»; 75 - 84 відповідає оцінці «добре»; 85 - 90 відповідає оцінці «добре» («дуже добре»); 91 - 100 відповідає оцінці «відмінно»
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни