Соціальне підприємництво в сучасному бізнес просторі
Освітня програма: Соціальна робота маг
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Соціальне підприємництво в сучасному бізнес просторі
Код дисципліни
ВБ.2.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 1; ПР 4; ПР 8; ПР 9; ПР 11; ПР 15; ПР 16; ПР 17; Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою пода но у пункті «Профіль програми».
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: теоретико-методологічні засади напрямів соціальної роботи в сфері соціального підприємництва, зокрема організації соціальної діяльності в організаціях, установах та на підприємствах; особливості природи соціальних процесів та явищ, що виникають на ринку праці, шляхів забезпечення успішної та ефективної соціальної підтримки та розвитку соціальної сфери у бізнесі.
Студент повинен вміти: визначати оптимальні стратегії та технології формування концепції та практики соціального підприємництва та застосувати набуті компетентності у майбутній професійній діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на підготовку фахівців соціальної роботи, що передбачає формування у студентів систематизованих знань та компетентностей у сфері підприємництва, зокрема технологій, форм і методів створення та впровадження на підприємствах діяльності, що орієнтована на подолання причини різних соціальних проблем. Соціальне підприємництво - це стратегія, орієнтована на довготривалі результати та здійснює вагомий соціальний вплив. .Зміст дисципліни розкриває практичну реалізацію програм соціальної політики держави щодо розвитку соціальної відповідальності та соціального партнерства організацій та підприємств у соціально-економічній сфері. Програма курсу висвітлює особливості передового досвіду вітчизняних та закордонних установ, що впроваджують різні моделі створення соціальних пакетів в практиці своєї діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Льовочкіна А.М., Бутенко Н.В., Полівко Л.Ю., Карамушка Т.В. Основи соціальної роботи із людьми і інвалідністю: підручник/за ред. А.М. Льовочкіної, - Житомир: Вид. О.О. Євенок, 2021. – 248 с
2. Свинчук А. Соціальне підприємництво: від ідеї до суспільних змін. Посібник / Свинчук А.А., Корнецький А.О., Гончарова М.А., Назарук В.Я., Гусак Н.Є., Туманова А.А. – К: ТОВ «ПІДПРИЄМСТВО «ВІ ЕН ЕЙ», 2017 – 188 с.
3. Смаль В., Кокоть В. Посібник «Що слід знати про соціальне підприємництво» - Київ, 2017. – 58 с.
4. Соціальне підприємництво. Бізнес-модель. Реєстрація. Оподаткування. / Долуда Л., Назарук В., Кірсанова Ю. – Київ, ТОВ «Агентство «Україна», 2017. – 92 с.
5. Шаповалова Т.В. Соціальне підприємництво і фандрейзинг: навчальний посібник/МФСА – К.: 2016.– 186 с.
6. Martin R., Osberg S. Social Enterpreneurship: The Case for Definition // Stanford Social Innovation Review, Spring, 2007. – C.34-35.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: усні відповіді (виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення), аналітична доповідь, творча самостійна робота, підсумкова контрольна робота.
Форма підсумкового контролю – залік.
Організація оцінювання: Максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 100.
Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру.
Студенти, які впродовж семестру набрали сумарно меншу кількість балів ніж 60, але більшу ніж критично-розрахунковий мінімум - 40 балів, складають залік. Залік оцінюється максимум у 20 балів.
Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку 40 балів.
Шкала відповідності оцінок:
0-59 – не зараховано;
60-100 – зараховано.
Мова викладання
Українська / Англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Антоніна
Михайлівна
Льовочкіна
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології
Факультет психології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології