Науково-дослідницький практикум з урбаністичних та регіональних студій
Освітня програма: Урбаністика та регіональний розвиток
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Науково-дослідницький практикум з урбаністичних та регіональних студій
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
ПР01. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички для дослідження природно- і суспільно-територіальних систем на різних рівнях просторової організації.
ПР04. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах.
ПР05. Вміти виявляти, ставити та розв’язувати науково-прикладні проблеми, здійснювати критичну оцінку прийнятих рішень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного оволодіння знаннями з дисципліни студенти повинні: мати базові знання з теорії та методології суспільної географії, методології та організації наукових досліджень, географії ризиків та сталого розвитку, управління міським та регіональним розвитком; застосовувати на практиці методичні основи сучасних концепцій міського та регіонального розвитку; вміти аналізувати суспільно-географічні процеси, виявляти їх особливості, причини та оцінювати наслідки; володіти сучасними кількісними і якісними методами досліджень, вміти їх застосовувати у науково-дослідницькій діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Концептуалізація об’єкту наукового дослідження. Огляд та реферування літератури за темою наукового дослідження. Обґрунтування доцільності застосування кількісних та якісних методів суспільно-географічних та урбаністичних досліджень.Інтерпретація результатів наукового дослідження. Візуалізація результатів наукового дослідження. Підготовка та публікація наукових праць за результатами наукового дослідження. Презентація результатів наукового дослідження. Постер за результатами наукового дослідження.
Рекомендована та необхідна література
1. Мезенцева (Провотар) Н.І., Мезенцев К.В. Науково-дослідницький практикум з суспільної географії : Навчально-методичне видання. Київ: ДП «Прінт сервіс»,
2014. 47 с.
2. Нємець К.А., Нємець Л.М. Просторовий аналіз у суспільній географії: нові підходи, методи, моделі: Монографія. Харків: ХНУ, 2013. 225 с.
3. Топчієв О.Г. Суспільно-географічні дослідження: методологія, методи, методики: Навчальний посібник. Одеса: Астропринт, 2005. 650 с.
4. Шаблій О.І. Основи суспільної географії: Підручник. Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2012. 296 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семінарські заняття, наукова дискусія, вирішення ситуаційних завдань.
Методи та критерії оцінювання
Дисципліна складається з двох змістових частин, кожна з яких завершується тематичною контрольною роботою та передбачає підсумковий контроль у формі
заліку. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою (оцінка розраховується як накопичена). Поточний контроль з дисципліни здійснюється під час проведення семінарських занять і має на меті перевірку рівня засвоєння знань та підготовленості студента до самостійного виконання індивідуальних завдань з дисципліни. За оцінками поточного контролю та за результатами тематичних контрольних робіт виставляється сума балів за окрему змістовну частину. Студентам, які за обидві змістовні частини набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично- розрахунковий мінімум (40 балів), для отримання допуску до заліку необхідно виконати додаткове самостійне завдання. Підсумковий (семестровий) контроль знань студентів з дисципліни – залік.
Максимальна кількість балів за результатами заліку – 20 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Юріївна
Кононенко
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Володимир
Феодосійович
Пасько
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет